Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4043

NVIDIA ForceWare 81.85

Hír | 2005.10.21 08:14

Újabb GeForce meghajtócsomag érkezett, ezúttal a 81.85-ös változat. Többféle operációs rendszerhez máris letölthető erről a weboldalról. De miért is telepítenénk? Nos, mert elméletileg a mostanában megejelent, nem éppen rossz játékokból (FEAR, Q4, BW2) állítólag extra sebességeket képes kicibálni. Hááát, próba cseresznye. Thanks PunkZoli.

Dynasty Warriors 4 PC-re

Hír | 2005.10.20 21:36

A Koei Ltd. úgy határozott, hogy konzolon hódító Dynasty Warriors 4 című játékukat elkészítik PC-re és, és már idén december 9-én ki is adják. Az igen sikeresnek számító PS2-es verzió egy korábbi változatából itt megleshetsz néhány képet. A játék különlegessége, hogy eleddig nem látott mennyiségű ellenfelet képes egyszerre megjeleníteni, így összecsapásaink még gigantikusabbak lehetnek, mint eddig bármelyik akciójátékban. Izgin hangzik!

Catalyst 5.10a Beta

Hír | 2005.10.20 14:28

No kérem szépen! Itt egy továbbfejlesztett 5.10-es Catalystot, méghozzá az 5.10a hotfixet tölthetitek le, mely ugyan még -hangsúlyozom- BÉTA állapotú, viszont már most nagy sebességnövelést eredményez a Serious Sam 2-ben, a Doom III-ban, valamint a Quake 4-ben. Aki pedig egy kicsit is előítéletekkel rendelkezik, vagy bizonytalan a dolog állapotát illetően, akkor annak természetesen nem kell letöltenie ezt a félkész verziót. A véglegesben, történetesen a majdani 5.11-ben is benne lesznek ezek a gyorsítások, ez a verzió csak úgymond szemlélteti a következő driver képességeit.

[MOVIE] PoP: Two Thrones

Hír | 2005.10.18 08:37

Mielőtt megköveznétek igen, tudom, hogy mindenkinek legalább egy demó kéne, vagy nem keveseknek a teljes játék, de ez van. Most is egy újabb videó került ki a netrea Ubi Soft Montreal gondozásában. A third-person akció-sorozat legújabb részében hercegünk megújult képességekkel, még csicsásabb grafikával, és ki tudja még milyen extrákkal bír. A videó megtekintése mindemellett kötelező :) Erre tessék:

Újabb Combat Mission - Campaigns

Hír | 2005.10.14 10:45

A Combat Mission sorozat kedvelői (csonti és Uhu :P) újabb epizóddal lesznek gazdagabbak a közeljövőben. Éppen most jelentették be a Campaigns-t, mely a második világháború keleti frontjaira kalauzolja el a játékost, 1941 és 45 között. A játékot a Combat Mission: Barbarossa to Berlin grafikus motorja táplálja, nagy változást ne várjatok ahhoz képest. A hivatalos oldala már elindult, képeket, további infókat találhatsz rajta. Erre tessék.

ATi Catalyst 5.10

Hír | 2005.10.13 06:19

Az ATi munkásságának hála megérkezett a legújabb drivercsomag, mely a Catalyst nevet viseli. Ezúttal már 5.10-es verziószámmal díszeleg, néhány javítással előző testvéréhez képest. Többek közt néhány játékban előforduló hibát is orvosoltak, így gördülékenyebben fut majd például a Dungeon Siege 2, a Max Payne 2 vagy a Pacific Fighters is. Minden továbbiért erre tessék...

PCMark 05 v1.1.0

Hír | 2005.10.12 09:27

A Futuremark kiadta PCMark 05 számítógép-tesztelő szoftverének legújabb, 1.1-es verzióját. Gyakorlatilag PC-nk mindenféle teljesítményét le tudjuk vele mérni - persze a videokártya képességeit a 3DMarkkal érdemes górcső alá venni. Az új verziót innen (75 MB), az előzőhöz való frissítést pedig innen tölthetitek le.

[MOVIE] Knights of the Temple II

Hír | 2005.10.11 09:07

Újabb apróságok érkeztek, ezúttal Knights of the Temple II frontról. A Cauldron fantasy folytatása egészen szépen fejlődik, és a korábban kiadott képekhez és videókhoz képest most valami egészen elfogadható minőségjavulást lehet felfedezni - már, ha jobban megfigyeljük a lenti animokat. Természetesen máris tölthető lokálból, mert úgy a kényelmes! Íme:

Heroes 5 érdekességek

Hír | 2005.10.10 07:25

A Nival kiadott néhány titkot... Nézzük, hogy miket. Csak a két legfőbb érdekesség. A továbbfejlesztett íjászok esetében megszűnik a terület-támadási képesség. Másik furcsaság, hogy lesznek varázslatok, amelyek előhívásakor bajban leszünk - nem történik semmi, de a mana elmegy, azaz nem sikerül varázsolni. Viszont olyan is történhet, hogy mégegyszer mi következünk majd, ugyanilyen esetben. Node van egy szép lista, ahol a Nival hivatalos kiadványai alapján összegyűjtötték az eddig tudnivélt információkat. Erre tessék...

Természetes animációk a játékokban

Hír | 2005.10.06 12:01

Néhány Xbox 360 játékot azzal az újnak mondott képességgel hirdetnek, hogy azokban valódi, teljesen természetes karakteranimációk kapnak majd helyet. Többek között a Gears of War és az Elder Scrolls IV is ilyen lesz. Előbbit már megtapasztalhattuk mi is a videók segítségével, utóbbit viszont lehet, hogy csak a konzolos változatba építik bele... Egy NaturalMotion nevű vállalat kifejlesztett egy olyan új animálási technológiát, amivel állítólag teljes élethűen lehet mozgatni a karaktereket, nincs érzékelhető átmenet az egyes mozgásfázisok között, ezáltal megszűnik a gépiesnek tűnő fordulás, a "hegyoldalba sétálok" effektus, stb. Az IGN cikke szerint egyelőre egyik nagyobb kiadó sem érdeklődik a technológia iránt, mindegyiknek megvan a saját eljárása. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy hamarosan alkalmazni fogják a cég saját fejlesztésű animáló engine-jét. Ugyanis elárulták, nemsoká nagy bejelentésre készülnek.

[MOVIE] F.E.A.R. MP

Hír | 2005.10.06 08:16

Már elkészült ugyan a F.E.A.R., de még nem jelent meg - napok kérdése a dolog. A hosszú éveknek tűnő várakozást enyhítendő tekintsetek meg egy aprócska videót a játék multiplayeres képességeiről. Rob Loftus producer is megszólal benne.

'Reggelt...

Hír | 2005.10.06 07:26

Kellemes csütörtök délelőttöt minden kedves olvasónak! A helyzet az, hogy balga fejjel tegnap este úgy szédültem be az ágyba, hogy még az órát se voltam képes beállítani. Ergo most nem keltem fel időben, úgyhogy előadásra már be se megyek ezúttal. Helyette itt vagyok csak most, csak Nektek, hogy hozzam a híreket. Meg a vicc:

Az egyik utas megkérdi a kalauzt a vonaton: - Elnézést, meg tudná nekem mondani, mikor érünk a Victoria állomásra? - Egy óra múlva, de sajnos a vonat nem áll meg ott! - mondja a kalauz. - Úristen! Pedig nekem nagyon fontos ügyem van Victoriában, muszáj ott leszállnom! A kalauz gondolkodik, majd előáll egy javaslattal: - Nézze uram! Sajnos nem állíthatom meg a vonatot bárhol, de tudok szólni a vezetőnek, hogy lassítson le. Ketten kilógatjuk, ekkor maga elkezd szaladni a levegőben. Amikor már elég gyorsan fut, akkor letesszük, így nem fogja magát megütni, mert a sebessége akkora lesz, mint a vonaté. Így is tesznek. Amikor a vonat Victoria állomáshoz ér, lelassítanak, kitartják az utast, aki elkezd futni a levegőben. Ekkor lerakják, emberünk cipői füstölnek, de nem esik el. Elkezdi a lassítást, ám az utolsó kocsiból kinyúl egy vaskos kéz és felrántja, a következő szavak kíséretében: - Ember, marha nagy szerencséje van, hogy itt vagyok! Nem tudta, hogy a vonat nem áll meg Victoriában?

Miért jobb az Xbox 360?

Hír | 2005.10.04 10:15

Az IDG News Service leült Robbie Bach-hal, a Microsoft szórakoztató eszközök részlegének elnökével és eldiskuráltak a cég új játékkonzoljáról. Az eredményből kiderül, hogy véleményük szerint az Xbox 360 jobb a Sony új játékgépénél. "Feltehetően mi rendelkezünk az induláskor kapható legszélesebb játékválasztékkal. Mire a PS3 piacra kerül, mi már az új játékok második generációján fogunk munkálkodni. Papíron nézve a két gép közel egyforma specifikációkkal rendelkezik, valamiben ők a jobbak, valamiben mi. Azonban nagyon sokat számít a szoftvertámogatás. Lényegesen könnyebb X360-ra fejleszteni, fontos a többletszolgáltatások minősége is. Az Xbox Live-ban elképesztő lehetőségek vannak." Arra a kérdésre, hogy miért adnak ki két változatot a konzolból, ezt felelte: "Minél szélesebb vásárlói kört kívánunk elérni, s ehhez különféle elvárásoknak kell megfelelnünk. Ha a játékiparra és kiegészítőire gondolunk, pont a játékgépek az a kategória, ahol nincs túl sok választása az embernek. Az európaiak például sokkal költségérzékenyebbek, ők valószínűleg nagyobb számban vesznek majd olcsóbb változatot." Az online játékosok száma jelenleg 10%, ezt 50%-ra akarják növelni. "Két fajta szolgáltatásunk lesz a következő generációnál. Az Ezüst, amely ingyenes, ezt bárki használhatja, aki vesz gépet. Így érjük el a tervezett 50%-ot. Az Arany szolgáltatásra már külön elő kell fizetni. Azt akarjuk elérni, hogy a játékosok megtapasztalhassák az online játékokban rejlő lehetőségeket és így rávehessük őket arra, hogy előfizessenek a többet nyújtó Aranyra." Nem tudta megmondani, hogy a Halo 3 című játék (amelnyek elődei, de főleg az első rész óriási sikert aratott) mikor fog megjelenni. Bill Gates annak idején úgy nyilatkozott, hogy akkortájt, amikor a Sony piacra dobja a PS3-at. "Nem tudjuk, mikor debütál a PlayStation 3. A Sony azt mondja, tavasszal. Nem kívánunk találgatásokba bocsátani és nem ettől tesszük függővé a játék megjelenését, mert az óriási minőségromlást eredményezhetne." Hogy miért pont a HD-DVD-t támogató olvasókat támogatja majd a konzol, szintén nem érkezett egyértelmű válasz. "Egy igen fejlett lemezolvasót építettünk a gépbe. Mivel még mindig nem tiszta, melyik új formátum lesz a nyerő, mi sem kívánunk semmilyen tervünket nyilvánosságra hozni. Nem biztos, hogy a lemezformátum a kulcs ebben a kérdésben. Van például merevlemezünk, ami kivehető, bővíthető... talán ez is megoldja a tárolási problémákat a jövőben." És ami talán a legfontosabb, a PC-s játékokat sem akarják elhanyagolni. "A Windows egy remek platform a játékok számára, különösen a Vista a DirectX 10 támogatásával. Óriási lehetőségek rejlenek benne, már javában folynak a munkálatok..." Továbbra sem mondanak le az első generációs Xbox támogatásáról. Bár a Microsoft nem fejleszt már rá játékokat, külső fejlesztők igen. "Erre mindenképp szükség van, hiszen több mint 20 millió aktív felhasználóról beszélünk." A szülői felügyeletről is szó esett, a mostanában egyre gyakrabban kirobbanó botrányok miatt. "Nagy hangsúlyt fektetünk a szülői felügyeletre. A szülők akár online is nyomon követhetik, hogy csemetéjük milyen játékkal, kikkel vagy kik ellen játszik, bármit le tud jelszóval védeni, a játékokban megjelenő tartalmak szűrésétől kezdve a játékosok fontosabb személyi adataiig - ezeket szülői eszközökkel lekérdezhetik és beállíthatják, kikkel engedélyezhető a közös játék. A fejlesztőknek azonban szabad kezet adunk, nem mondjuk meg, mit tehetnek bele alkotásaikba és mit nem. A felügyeletünk alatt dolgozóknak is megadjuk azt a lehetőséget, hogy azon munkálkodjanak, amin szeretnének. Nehogy az legyen, hogy nem szívvel-lélekkel tegyék a dolgukat.

Gyengus lesz a Nintendo Revolution?

Hír | 2005.10.03 10:26

A G4 televíziónak adott interjújában a Nintendo elnöke, Satoru Iwata elárult néhány részletet új konzolgépük, a Revolution képességeiről. "Ha papíron hasonlítjuk össze az újgenerációs konzolokat, a mi gépünk bizony alulmarad, ám ha otthon egy televízió előtt próbáljuk ki őket, nem fog feltűnni a különbség, sőt!" - nyilatkozta. "Célunk az volt, hogy olyanokat is játékra invitáljunk, akik eddig idegenkedtek ettől az egésztől. Ennél fogva nem valószínű, hogy valakit a grafika riasztana vissza. Épp elég különlegességet, egyediséget pakoltunk a gépbe, hogy felkeltse sokak érdeklődését. Az se gond, ha vesznek PS3-at, vagy Xbox360-at, ez nem ok arra, hogy ne vegyenek Revolutiont is, hisz teljesen különbözik az előző kettőtől. Direkt úgy alakítottuk ki, hogy érdemes legyen beszerezni ezt is." Mikor a készülék áráról kérdezték, annyit mondott, még nem állnak olyan szinten a fejlesztésben, hogy ezt meg tudják állapítani, majd hozzátette: "Olyan árban lesz, hogy érdemes legyen nem-játékosoknak is beruházni rá."

MMO-s aukciók?!

Hír | 2005.10.01 17:30

Bizonyára már sokan hallottatok arról, hogy az interneten többfelé legálisan vagy áltlában illegálisan aukciókat tartanak különféle varászlatos tárgyakra, karakterekre vagy éppen virtuális pénzre, amelyek a legkülönfélébb MMORPG-ben használatosak. Kutatók, szakértők és gazdasági szakemberek egy lelkes kis csapata úgy határozott, hogy beleássák magukat a folyamat rejtelmeibe és megvizsgálják, hogy hogyan is működnek pontosan ezek az árverések mind gazdaságilag mind pedig technikailag. A csapat eredményeiről, konzekcenciáiról egy részletes cikket közölt a Worthplaying, amelyből most itt szemezgetnénk "néhány" kulcsmondatot: Aki már játszott MMORPG-vel tudja, hogy nem kevés időbe (és persze ezzel együtt előfizetési díjba is) kerül egy igazán profi karakter kialakítása. A World of Warcraft esetében, még a legnagyobb grindelőknek is hónapokba kerül a maximális 60. szint elérése, még napi 6-8 óra játék mellett is. Ha megvan a maximális szintünk még nincsen vége a karakter fejlesztésnek, mehetünk tovább és kezdhetjük gyűjteni a jobbnál jobb armorset-eket és fegyvereket, mert hiába vagyunk 60-on ettől még nem lettünk halhatatlanok és a többi jobb felszereléssel rendelekző karakter úgy elkeni a szánkat, hogy csak nézhetünk. A befektetett idő mennyiségét meglovagolva próbálnak többen akár már üzletszerűen is hasznot húzni az egyes játékokból, amit persze a fejlesztők nagytöbbség tílt és ezáltal a törvény által is büntetendőnek számít. Egy nem régen készült felmérés szerint világszerte több, mint 20 millióan! játszanak valamilyen havidíjas MMO játékkal. Az átlag gamer 27 éves férfi, aki játékszenvedélye mellett aktívan dolgozik is, így előfordul, hogy a kalandozásra csak ritkán jut ideje. A neten fellelhető MMO aukciókkal foglalkozó cégeknek elsősorban a dolgozó játékos a célpontja, hiszen ideje kevés van viszont fizetőképes keresletet jelenthet. Gondoljatok csak bele, az ipse epikus csatákban akar részt venni, ideje nuku, hogy belátható időn belül elérje azt a szintet amit már szeretne, hogy arról ne is beszéljünk, hogy valószínűleg nem lesz kedve 20-szor lerohanni Stratholme-ba, hogy összeszedje azt a nyomorult devout szandált a setje kedvéért. Mit tesz ilyenkor?! Kézenfekvőnek tűnik a mindenfelé felbukkanó hírdetésekre kattintani és licitálni egy árveráses oldalon egy már tökéletesen kifejlesztett power karakterre, melyeknek ára szinttől és felszereléstől függően 100 és több ezer amerikai zöldhasú között mozog. Ha valaki nem akarna teljes karaktert venni csak néhány ezer aranyat, akkor ő is meg fogja találni a kellő lapokat. Játékosok hadai játszanak money grind karakterekkel, legtöbbször 1 accal napi 24 órát is tolják többen, hogy minnél több virtuális pénzt hozzon a konyhára, amelyet majd az árveréseken valós pénzzé "változtatnak", mondta az egyik nevét elhalgatni kívánó "üzletember". Amint azt már említettem a fejlesztők többsége szigorúan bünteti az ilyen nemű üzletelést, hiszen nem csak a játékélményt rontja és juttatja igazságtalan előnyhöz a tehetősebb játékosokat, de egyfajta lopást is elkövetnek az árveréseken résztvevők, hiszen olyan dologból szereznek pénzt, amit más készített. Az IGN pár hónappal ezelőtti szavazásán kikérte a játékosok véleményét a különböző aukciókról. A szavaztok kiértékelése után kiderült, hogy a nagytöbbség mélységesen ellenzi a tevékenységet, hiszen úgy tűnik, hogy a kegyetlen gazdaság és a pénz már a játékok világát is mélyen átszőtte ezzel teljesmértékig elrontva egyes emberek mindennapi kikapcsolódását vagyis a játékot. A gazdasági becslések szerint 2005-ben az MMO-aukciók a 200-900 millió USD-t hoztak bizonyos cégek konyhájára. Míg a kiadók, a játékosok és a fejlesztők többsége harcol a karakter-tőzsdék ellen, addig a Sony Online Entertainment úgy gondolta, hogy amiben pénz van abból neki sem szabad kimaradnia, nehogy már mások keressenek az ő portékájával így elindította saját aukciósházát az EverQuest II.-ben található felszerelésekre specializálódva. Az egyszerű játékos azt szeretné, hogy egy megterhelő nap után otthon leülhessen gépe elé és barátságosan eljátszhasson néhány órácskát kedvenc játékával, de úgy tűnik, hogy a világ közbeszól és ma már ezt sem lehet megtenni anélkül, hogy beleszólna a politika vagy a gazdasági helyzet.

[PATCH] Battle of Britain II

Hír | 2005.10.01 15:50

Egy v2.02 névre keresztelt javítás érkezett a Battle of Britain II-höz. A fenti linken megtudhatjátok, hogy miféle korrekciókat hajt végre a 2.02-es verzió a 2.01-hez képest. Játéktulajok cibáják a cuccot innen, de gyorsan!

FFXI Blue Mage részletek

Hír | 2005.09.30 10:52

Pár hete bemutatásra került a Final Fantasy XI: Treasures of Aht Urhgan a népszerű MMORPG következő kiegészítő lemeze. Sajnálatos módno eddig nagyon kevés információ látott belőle napvilágot, ezek is kimerültek néhány újabb helyszín bemutatásán egészen a mai napig. Bár a Square Enix még mindíg nagy titokban tartja a játék specifikációit, azért elhintettek némi infómorzsát, melyből kiderül, hogy a fajok sorába egy újabb faj a "Blue Mage" kerül. Ezek a karakterek hasonlítanak az Final Fantasy IV-ből ismert Stragushoz, valamint az Final Fantasy VIII-ból ismert Quistis, ugyanis képesek a legyőzött ellenféltől újabb képességeket tanulni. Kiderült még róluk, hogy mesterei a legendás Aht Urhgan művészeteknek, akik harcosként ismertek és elegáns hajlított kardot használnak közelharcban.

Motorola újdonságok

Hír | 2005.09.28 10:30

A Motorola hivatalosan is bemutatta legújabb kütyüjét, a RAZR V3x-et. Mint ahogy azt már tudjuk, ez a mobileszköz a V3 továbbfejlesztett változata. A készülék kinézetében elődjével azonos, azonban neki már két kamerája van, az egyik VGA-módban működik és videótelefonáláshoz funkcionál, míg a másik 2 megapixeles, vakus, makró módra és 8x-os zoomra képes. A telefon ezév végén várható a piacon. Ezév végével kapcsolatos, hogy a Motorola nemrég jelentette, a tervezettől korábban, idén decemberben dobják piacra a V3 rózsaszín változatát, valamint a Q-t, a márkában első GSM-PDA kombót.

25 to Life késés

Hír | 2005.09.26 18:17

Tovább késik az Eidos kedvenc fejlesztés alatt álló játéka, a 25 to Life. Kicsit fura, hogy alig két hónapja mondották vala, hogy 2005 nyár helyett 2005 ősz a megjelenés dátuma. Ehhez képest most úgy áll a dolog, hogy 2006 előtt nem is számíthatunk rá. Én most egy kicsit csalódtam, de majd csak kibírjuk addig. Mást úgyse tehetünk :)

San Andreas Replay Contest!

Hír | 2005.09.26 13:43

A Rockstar Games, valamint a német GameStar pályázatot hirdet minden GTA: SA fan számára. A dolog lényege, hogy aki birtokában van valamiféle elképesztő, autóval végrehajtott, akciófilmekbe illő ugratós, vagy hasonló jeleneteknek, ne habozzon itt jelentkezni. A díjak önmagukért beszélnek, egy próbát mindenképp megér. Részletek természetesen a fenti linken.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)