Újabb Heroes 5 infók
Egy orosz illetőségű informatikai szaklap, név szerint az F-Centre interjút készített a Nival Interactive munkatársaival, akik újfent elkotyogtak néhány dolgot a Heroes of Might and Magic V-ről.
Egy orosz illetőségű informatikai szaklap, név szerint az F-Centre interjút készített a Nival Interactive munkatársaival, akik újfent elkotyogtak néhány dolgot a Heroes of Might and Magic V-ről.
A Buka kiadott két videót Hard Truck: Apocalypse címet viselő futurisztikus harci autóversenyzős játékából, amelyet ráadásul szerepjátékos elemekkel is tüzdeltek. Az animációk elképesztően rövidek, úgyhogy utólagos engedelmetekkel egybecsomagoltuk őket.
Az NPD Group legfrissebb jelentése szerint a tavalyi év hasonló időszakához képest idén októberben csak 365 millió dollár bevétel származott a PC-re készített játékokból az Államokban, ami 24%-os csökkenést jelent. Az azonban még így is figyelemreméltó, hogy a konzolokra ezzel szemben 294 millió dollár értékben vásároltak játékokat, míg hordozható gépekre ez a szám 71 millió. Ez azért nem ad okot az aggodalomra, mert ugyebár konzolokra csak játékok készülnek, míg PC-re még csomó másmilyen program is - ahogy azt Gyu az e havi Arénában szépen kifejtette. Az elemzők szerint pedig ezt csak a karácsonyi roham előtti spórolás következménye és novemberben illetve decemberben szinte biztosan vissza fog jönni a most kiesett bevétel. Michael Wallace elemző szerint az a tendencia lesz megfigyelhető az Egyesült Államokban, hogy évről évre egy százalékkal csökken a PC-s játékipar bevétele. Ezzel szemben október 31-ig egy százalékos növekedés figyelhető meg a tavalyi év hasonló időszakához képest, így idén eddig összesen 3,7 milliárd dollárt költöttek az amcsik PC-s játékokra. Azt nem szabad azonban figyelmen kívül hagyni, hogy hamarosan érkezik az Xbox 360 - nyilvánvalóan az eladásokból nagy szeletet fog magáénak tudni az első hónapokban, így Wallace jóslata még akár be is igazolódhat.
A Battlefield 2 hivatalos oldalának tanubizonysága szerint a Battlefield 2: Special Forces már online megvásárolható és le is tölthető. A Battlefield 2 kiegészítőjének megjelenésével újabb digitális terjesztőszolgálat indul az EA jóvoltából, mely a Steam rendszeréhez lesz hasonló. Az egyelőre előtölthető változat persze még nem teljes, ám akik ezt leszedik, azok november 22-én délután egy órakor lesznek képesek vele játszani.
Kiadták a Bone 1.5 demóját. Nem... A Bone demójának 1.5-ös változatát. A korábbihoz képest ebben annyi módosítást eszközöltek, hogy harminc percig játszhatunk vele. Vagyis nem a pálya befejezésekor ér véget a játék - hanem még előtte :) Ide tessenek kattintani.
Szépjóreggelt mindenki! Egészen kellemes kis ajándékot tartogatok nektek ezekre a kora reggeli órákra, hát öntsétek magatokba a kávét, és sasoljátok a gso-t ezerrel, mert ezért a hírért még én is leküzdöm lustaságomat, csakhogy megosszam veletek. Nem semmi, hogy mikre képes vagyok értetek, ugye? :) No, itt egy vicc, feljebb pedig mindjárt egy kis kattingatnivaló!
| George Bush felhívja Gerhard Schrödert: - Gerhard, segítened kell! Az USA legnagyobb óvszergyára az éjjel leégett. Sürgősen szükségünk lenne 1.000.000 óvszerre, ki tudnál segíteni bennünket? - Hát persze - mondja Schröder -, nem jelenthet gondot. - Az óvszereket azonban amerikai nemzeti színekben, pirosban, kékben és fehérben kellene szállítani. Ezen kívül legalább 30 cm hosszúaknak kellene lenniük, és legalább 6 cm átmérővel kellene rendelkezniük - mondja Bush. - Ez minden? Intézkedni fogok - válaszolja Schröder. Azonnal hívja is Schröder a legnagyobb német óvszergyár igazgatóját: - Az amcsikat ki kell segítenünk 1.000.000 óvszerrel. Megoldható? - Természetesen. - mondja az óvszergyáros - Van valami külön kívánság? - Van. Az óvszerek piros, kék és fehér színűek és legalább 30 cm hosszúak legyenek. Az átmérőjük pedig 6 cm legyen legalább. - Minden világos. Még valami? - Igen. - mondja Schröder - Tegye meg nekem azt a szívességet, hogy az alábbi szöveget is rányomtatja az óvszerekre: "MADE IN GERMANY Size: SMALL". |
A kínai HKEPC szerkesztői csapatának sikerült megkaparintania az S3 legújabb videókariját, így lehetőségük volt éles körülmények között is lemérni a kari tudását. A statikus tesztek alapján az S3 Chrome S27 erős versenytársnak ígérkezik a GeForce 6600 és a Radeon X1300 Pro számára, hiszen a 3DMARK05-ben mért eredményeik igencsak hasonlóan alakultak. A kártya teljesítménye már nem bizonyult annyira meggyőzőnek a játéktesztek alapján, de azért itt is jól állta a sarat a tesztpéldány, de itt már kissé lassabbnak bizonyult, mint a két nagy gyártó kártyái. Kiváncsian várjuk, hogy milyen ereményekre lesz majd képes az új jövevény a végleges driverekkel.
A Dragonshard című kiválósághoz új patch érkezett. Az Atari Dungeons & Dragons világára épülő Liquid-féle RTS 3D-s pompája tovább tisztul az 1.1.24-es verziószámú tapasszal, amelynek érdekessége, hogy nem tudni, mit módosít az előző javításhoz képest. Aki letépné a patchet, az ide kattanjon.
Kiadták a Dungeon Siege II frissített, 2.2-es verziójú demóját, ami gyakorlatilag csak azokat a módosításokat tartalmazza, amelyeket már a teljes változatban is eszközöltek patch formájában. Aki ezért képes letölteni több mint 900 megabájtot, az kattintson ide. :)
A napokban tartott egy kisebb sajtótájékoztatót az Infinity Ward elnök-vezérigazgatója, Grant Collier Montreálban. A találkozóra nem várt nagyságú tömeg érkezett, így át kellett települniük a Mont Royal Centre központi termébe. Bár a látogatók 90-95%-a fejlesztő volt, ez elég impresszív. Collier elmondta, hogy mikor megkapták feladatul, hogy készítsék el az év játéka-díjas Call of Duty folytatását, a csapat létszámát 25-ről 75-re kellett emelniük. A fejlesztés során négy rekonstruáló szakembert és két történelmi tanácsadót is alkalmaztak, akik segítettek megteremteni a teljes történelmi hitelességet. A legapróbb részletekre, a jelvényekre, feliratokra is odafigyeltek. Aki már játszott vele, az tudja, hogy ez valóban meg is látszik a játékon. Óriási élménybombákat ültettek bele. Ám a szépségnek ára van. A fejlesztési költségek meghaladták a 14,5 millió dollárt. Ezt két év alatt sikerült elkölteniük. Közre játszott az is, hogy a következő generációs konzolokra is el kellett készíteni, ráadásul időben. Számos újdonság meglakotása is sok energiát igényelt. Ilyenek voltak például a füsttel operáló fegyverek, az időjárási effektek, az új "egészség rendszer" (a játékos csak kevés módon halhat meg - ezt mondjuk nem igazán értem). Ki kell még emelni a harci kommunikációt, amely húszezer sornyi szöveg rendszerét alkotja. A megfelelő szituációkban az oda illő párbeszédeket alkalmazza. A létszám növekedése ráadásul nagyobb mértékben emeli a költségeket. 25 fő körül a csapat még egy családként képes együttdolgozni, ahol mindenki igyekszik kihozni magából a legtöbbet. 50-60 ember esetében ez már kivitelezhetetlen. Nem lehet úgy összetartani a társaságot és nem is olyan hatékonysággal dolgoznak. A költségvetés 8%-át fordították a hangokra, zenékre. Ebből már futotta arra, hogy Arizonában minden egyes fegyverhez felvehessék azok eredeti hangjait, teszteljék a hangok terjedési tulajdonságait szabad téren, stb. Ötven darab Xbox 360 fejlesztői csomagot kapott a cég, hogy azok segítségével készíthessék el a konzolra a játékot. Azokból mára mindössze 20 maradt használható állapotban.
A lengyel illetőségű Destan Entertainment bemutatta Burn címmel első személyű lövöldözős játékát, amelyet saját Destan Engine 2.0-s verziója hajt. Ahhoz képest, hogy a Pixel Shader 2-es változatát alkalmazza, elég szép látványvilágot sikerült megteremteniük a mellékelt képek szerint. Sajnos magáról a játékmenetről, vagy a történetről nem tudunk semmit, ahogy a megjelenési időpont sem ismeretes.
Sikeres negyedévet zárt az NCsoft kiadó, akinek többek között a Lineage 2-t és a Guild Wars-t is köszönhetjük. A szeptember végével záruló, haramdik negyedéves pénzügyi eredménye 84,1 millió dollár, ami csaknem 10 százalékkal múlja felül az előző negyedéves bevételt. Az MMO játékokkal foglalkozó részleg 19,5 milliós profitja elképesztő, 57 százalékos növekedést jelent. Gratulálunk nekik, és további sok ilyen színvonalas alkotást várunk tőlük.
A Nival ismételten adott pár választ a Heroes sorozat ötödik részével kapcsolatban. Nézzük a fontosabbakat...
A The Collective, Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure című játéka eddig se kevés trailerrel büszkélkedhetett, ám most a készítők egy újabbat hoztak a nyilvánosság elé, ebből a 3D-s graffiti ihlette játékból. A filmben közel egy percen keresztül ismerkedhetünk a játék újdonságaival és képességeivel a játékmenetből származó részlet segítségével. A filmet alant tölthetitek lokálból.
Az NGSL, azaz NetGamingSkill League elindult, nevezni 2005. november 23. éjfélig lehet! Nem érdemes lemaradni róla, ha van klánod, ha pedig nincs, a fórumban jelezd hogy játszanál és álljatok össze, mutassátok meg a többi klánnak hogy a mix csapatok is életképesek! :) Ez nem kerül semmibe, nincs nevezési díj! A liga honlapja: ngsl.esport.hu
A világ legnagyobb játékkiadója a minap jelentette, hogy a tavalyi évhez képest csökkentek bevételei. Azért nem kell őket félteni, mert ez annyit tesz, hogy míg tavaly 716 millió dollárocskát sikerült összekaparni profitként, addig ez a szám idén 6 százalékkal csökkent. Így, erre az üzleti évre (mely szeptember 30-al zárult) csupán 675 millió jött össze. A tavalyi éven olyan nevek söpörtek végig, mint a Madden NFL 06, NCAA Football 06, Burnout Revenge, FIFA 06, NBA Live 06 és a The Sims 2: Nightlife (ezek mindegyik 1 millió feletti példányszában kelt el), és még néhány extra alkotás. Az idei évet egyrészt majd helyrerázza az NFS: Most Wanted raklapnyi platformra megírt változata, illetve az e hónapban debütáló Xbox 360-ra eladásra kerülő alkotások. Az EA megnyugtatta a jónépet, hogy a FIFA 06, Madden NFL 06, NBA Live 06, Need for Speed: Most Wanted és a Tiger Woods PGA TOUR 06 is készen állnak a Microsoft új konzoljának megjelenésének napjára. Jövőre valszeg majd azt olvassuk, hogy a bevételek 12 százalékkal nőttek... :P
Délután pottyant a levelesládámba egy e-mail, melyben FAR jelezte, hogy új játékmagyarító-csapat született. Az együttes fordítói rég gyártanak profi magyarosításokat, így például olyan játékok magyar verzió köszönhetőek nekik mint a Sacred (Plus), Cold Fear, FlatOut, BloodRayne, Silent Hill 4, Enclave, Armed & Dangerous, Giants: Citizen Kabuto, American McGee's Alice, MDK, Unreal 2 XMP. A team egyelőre nem rendelkezik névvel, azonban a névadásra is hamarosan sor kerül. Lelkes embereket keresnek az alábbi feladatkörök ellátására (nem mellesleg a F.E.A.R. átszabása van soron):
Újabb trailer érhető el a Star Wars Galaxies: Trials of Obi-Wan című online kiegészítőből, mely egy picivel több, mint egy percen keresztül mutogatja ennek az MMORPG-nek a képességeit, újdonságait. Az érdeklődök itt találják a moviet.
Előkerült a Splat Magazine Renegade Paintball címet viselő barbimenedzselős... akarom mondani paintball játék demója. A teljes változatban 25 pályán próbálhatjuk ki képességeinket. Tudni kell róla, hogy az alábbi fájl mindezt tartalmazza, de amíg nem regisztráljuk és fizetünk, addig csak egy óra erejéig játszhatunk vele.
Az Atari kiadott egy újabb Path of Neo videót, amely egy perc hosszúságban mutatja be a harmadik személyű lövöldözős játék képességeit. A Shiny stúdiójában napokon belül elkészülnek a programmal és elvileg november 18-án már a boltokba is kerülhet.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)