Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 352

Gamefactsheet - Új tematikus kereső

Hír | 2006.02.15 22:37

A Gamefactsheet egy új tematikus keresõ, amely a játékokra és a játékiparra összpontosít. A találatok mindig egész mondatok, a keresõ egy oldalon összefüggõ szövegeket vizsgál, nem csak a kulcsszavak meglétét. Az adatbázis folyamatos bõvítés és fejlesztés alatt áll, és a mai naptól bárki számára elérhetõ a www.gamefactsheet.com címen.

Elérhető az Internet Explorer 7 publikus bétája

Hír | 2006.02.01 10:15

A Microsoft végre a nagyközönség számára is bemutatta a Windows Vistában debütáló új Internet Explorer 7 webes böngészőt, egy publikus béta verzió formájában. Az új IE 7 nem sokban különbözik a konkurens Mozilla Firefox 1.5, és Opera 9 Preview változataihoz képest, de a jelenleg legelterjedtebb Internet Explorer 6-hoz képest nagy előrelépés fedezhető fel. Gyakorlatilag az összes olyan hasznos szolgáltatást „beledobálták” a fejlesztők a hetes Explorerbe, ami korábban a több, ingyenes böngészőben debütált. Ilyen például a „többfüles” böngészés, amelynek segítségével egy ablakon belül több oldal jeleníthető meg. A keresődoboz is ismerős lehet a Firefoxból, és meg kell említeni az RSS való idejű támogatását is. Az újdonságoknak megfelelően a kezelőfelületet is átalakították. A vezérlőgombok elhelyezkedését minimálisra csökkentették, hogy minél több legyen megjeleníthető a megnyitott weblapból. Érdemes szót ejteni még a beépített biztonsági modulokról is, amelyek közül az adathalászat elleni szűrő (antiphising filter) a legérdekesebb.

'Napot!

Hír | 2006.01.21 10:38

Én, a balga azt hittem, hogy szombat lévén nem lesz híráradat, hisz tegnap megint kicsit túllőttünk a célon. Gyors hírkereső túra alkalmával találtam vagy tíz megemlíteni valót. No, mindegy, kint úgyis hideg van, jövő héten meg állítólag még rosszabb lesz, úgyhogy aki teheti, maradjon velünk és kommenteljen.

A csapos köszönti az újonnan jött vendéget: - Jó napot! Mit kér? - Egy kastélyt, menő kocsit, jobb fizetést. - Nem úgy értem, mit kíván? - Világbékét, ne legyen éhezés, egy bomba csajt. - Jaj, mit kér inni? - Jah, vagy úgy! Mi van? - Áhh semmi, csak itt állok a pult mögött.

RSS olvasóval bővült a Google

Hír | 2005.10.11 11:43

A Google Labs egy újabb funkcióval bővítette szolgáltatásait, ez pedig a Google Reader. Keressünk híreket gyorsan, aztán olvassuk őket kényelmesen! A reader.google.com címen elérhető szolgáltatást csak regisztrált felhasználók vehetik igénybe, vagyis szükség van egy gmail-es felhasználónévre - azt pedig csak meghívásos alapon lehet szerezni. Ezt követően egy némileg kibővített kereső felületen találjuk magunkat, ahol ugyanúgy lehetőségünk van mindenféle tartalomra keresni - csakhogy ez esetben csak olyan oldalakat pásztáz a keresőmotor, amelyeken RSS szolgáltatás is van. Az RSS (Really Simple Syndication) arra szolgál, hogy az egyes weboldalak frissített tartalmairól anélkül értesülhetnénk, hogy el kellene oda látogatni. Ez különösen híroldalak esetében előnyös, főleg, ha több helyről szeretnénk gyűjteni információkat. Miután megtaláltuk a Google Reader segítségével a számunkra fontos oldalakat, azokat felvehetjük egy listára, amit tetszőlegesen állíthatunk össze. Bármikor visszajöhetünk ide, miután beléptünk a gmail-es kódunkkal és így egyszerűen és gyorsan tájékozódhatunk a listánkon lévő oldalak frissítéseiről.

Mentsük meg a Messenger Plust!

Hír | 2005.09.05 12:28

Az MSN Messenger Plus! készítői a felhasználók segítségét kérik annak érdekében, hogy továbbra is élvezhessük a plusz szolgáltatásokat. A történet ott kezdődött, hogy tavaly a Microsoft megvásárolt egy Giant névre hallgató anti-spyware alkalmazást, amit némileg átalakítottak és új névvel láttak el: Microsoft Anti-Spyware. Ez az egyetlen olyan kémprogram-kereső, amely veszélyesnek ítéli a Plus-t, attól függetlenül, hogy fel van-e hozzá telepítve a szponzor, amit egyébként egyáltalán nem szükséges felraknunk, ha használni akarjuk a programot. Így számos tudatlan felhasználó nem meri feltelepíteni a Plus-t, amivel jelentősen rontja annak szélesebb körben való elterjedését. Lehet, hogy ez minket nem érint most, mert nem vesszük be az ilyesmit, de attól a Plus készítői még bedobhatják a törölközőt, esetleg ritkábban frissítik a plugint, vagy ilyesmi, úgyhogy aki úgy gondolja, szeretné továbbra is használni a Plus-t, kattintson ide és az oldal alján töltse ki a kötelező mezőket valós adatokkal. Thanks TomFace.

Google Talk! - beszélgessünk!

Hír | 2005.08.24 10:50

A népszerű kereső Google folyamatosan mutatja be legújabb fejlesztéseiket. Legutóbbi szolgáltatásukat Google Talkra keresztelték és egy olyan azonnali üzenetküldési rendszert takar, mint amilyen az MSN Messenger, vagy az ICQ. A program egyelőre bétateszt fázisban van és kizárólag a Google Gmail levelezőjének felhasználói férhetnek hozzá. Egyelőre nem tervezik reklámokkal telezsúfolni a szolgáltatást. A programot a www.google.com/talk oldalról tölthetitek le.

[PATCH] Half-Life 1 v1.1.1.1.

Hír | 2005.08.05 08:32

Akik még manapság is játszogatnak a Half-Life első részével, azok jól tudják, hogy jó ideje nem adtak már ki hozzá semmilyen javítást. Ezen felindulva a Steamless CS Project fogta magát és elkészítették a v1.1.1.1-es verziószámú nemhivatalos patch-t. Olyan apróságokat ad hozzá a játékhoz, mint a PingTool WON2 Edition nevezetű szerverkereső, és néhány kisebb-nagyobb grafikai és multiplayeres változtatások is elfértek benne. A 4 megás fájlt itt találjátok.

Egyre több a kémprogram

Hír | 2005.07.08 21:14

Tíz internetezőből kilencen megváltoztatták böngészési szokásaikat az egyre jobban terjedő kémprogramok és más fenyegetések miatt -- derül ki Pew Internet and American Life Project által közzétett felmérésből. A tanulmányból kiderült, hogy a legtöbben ma már nem nyitnak meg gyanús e-mailekben érkező csatolt fájlokat és más lépéseket is tesznek annak érdekében, hogy elkerüljék az ártó szándékú programokat. A megkérdezettek közel fele állította, hogy már nem látogat bizonyos weboldalakat, amelyek szerintük kéretlenül telepítenek fel szoftverket a számítógépükre, a felhasználók negyede pedig beszüntette a zenék és filmek letöltését a fájlcserélőkről, amelyeken a kártékony programok közismerten gyorsan terjednek. A válaszadók 18 százaléka még böngészőt is változtatott annak érdekében, hogy elkerülje a programok kéretlen felelepülését. A kémprogramok nem csak a felhasználók magánszféráját veszélyeztetik, hanem a számítógépük működését is: a Windows lefagyását 33 százalékban kémprogramok okozzák, legalábbis ez derül ki a Microsofthoz eljuttatott hibajelentésekből. A Pew Internet and American Life Project által megkérdezett internetezők 68 százaléka állította, hogy tapasztalt már a spyware-ekkel kapcsolatos sebességcsökkenést vagy lefagyást. A kémprogramok (spyware) vagy kéretlen reklámokat megjelenítő szoftverek (adware) bejutása ellen nem véd vírusirtó vagy tűzfal, hiszen a telepítésüket a felhasználók hagyják jóvá. A legjobb amit az ilyen programok ellen tenni lehet, hogy nem telepítjük fel őket, nem telepítünk fel semmi olyasmit, amit nem ismerünk vagy nem tudjuk egyértelműen, mit is csinálnak, mire jók. Gyanú esetén használjuk valamelyik internetes keresőt, a világhálón már több adatbázis is létezik, amelyben megtalálhatók a rosszindulatú programok leírásai és potenciális veszélyei.

Újabb csomag a Hatalom Kártyáihoz!

Hír | 2005.03.24 10:26

Hát igen, jó dolog is Hatalom Kártyái játékosnak lenni, hiszen a készítők folyamatosan kényeztetnek az újabb és újabb kiegészítő paklikkal. Ezúttal Kísért a múlt néven jelent meg új kártyacsomag, melyben olyan kártyalapok is találhatóak, mint a Kegyetlen gyökérszellem, a Quwarg ölész, vagy a Moa elmezár. A kártyákat legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás egyenesen a kiadótól megvásárolni, a www.hkk.hu internetes kártyaboltban. Kapcsolódó weboldal: http://www.hkk.hu (A Hatalom Kártyái Kártyajáték hivatalos weboldala, tippekkel, tanácsokkal, lapkeresővel, és minden földi jóval.)

'Reggelt...

Hír | 2005.02.01 07:58

Szép naposat! Bár, ahogy kinézek az ablakon, napot megint csak képeslapon fogok látni. Sebaj, lássuk az aktualitásokat. A mai napon született Hajós Alfréd építész, az első magyar olimpiai bajnok, valamint Borisz Jelcin orosz elnök :) Ezért is nevezetes nap hát a mai, de ugyanakkor a hírekről se feledkezzünk el.

Két skót beszélget: - Képzeld a legkorszerűbb társkereső szolgálatánál voltam a múlt hónapban. Befizettem öt pennyt, és már küldtek is egy fényképet a leendő menyasszonyomról. - És hogy néz ki ? - Nem tudom, még nem hivattam elő.

Beindult a Microsoft kereső

Hír | 2004.12.14 09:44

A PC-ken tárolt információk megtalálására szolgáló segédprogram-csomag hétfői közzé tételével tegnap a Microsoft is becsatlakozott a deszktop-kereső tolongásba: az új MSN Toolbar Suite csomag ingyenesen letölthető a beta.toolbar.msn.com weboldalról. Bővebb infók itt.

'Reggelt...

Hír | 2004.12.04 09:02

Szép jó napot, kellemes hétvégét mindenkinek. Az utóbbi időkben megszokottól eltérően ma lesznek hírek, nem is egy. Noha a holnapi uborkanap hírtől zsúfoltsága nem biztosított, ma legalább nem kell emiatt szomorkodni... Lassacskán pedig lehet pucolni a háborús bakancsokat is :).

Két skót beszélget: - Képzeld a legkorszerűbb társkereső szolgálatánál voltam a múlt hónapban. Befizettem öt pennyt, és már küldtek is egy fényképet a leendő menyasszonyomról. - És hogy néz ki ? - Nem tudom, még nem hivattam elő.

Béta MSN kereső

Hír | 2004.11.12 17:51

Nemrég számoltunk be a Microsoft saját fejlesztésű keresőrendszeréről, mellyel konkurenciát kíván állítani a méltán népszerű Guglinak. Nos, a kereső még nincs kész, de a béta változata már elérhető, mégpedig itt. Thanks RopiGyerek from SpyNEWS.

Microsoft keresőrendszer

Hír | 2004.11.10 18:58

A Microsoft 18 hónapja fejlesztgetett saját keresőrendszerét szeretné a közeli jövőben beindítani, éles használatban. A cég képviselőinek elmondása szerint nagy reménységeket fűznek a keresőhöz, azt remélik, hogy a köznépszerűségtől égig emelt Googlet is megszorongatja majd a trónon. További infó itt.

Yahoo! - ezentúl mobilra is

Hír | 2004.11.04 09:52

A népszerű Yahoo! portál egy új szolgáltatást vezetett be, melynek segítségével ezentúl mobiltelefonunkon könnyedén elérhetjük a neten megszokott szolgáltatásokat - messenger, e-mail, kereső, de ha kedveünk tartja, akkor játszhatunk, vagy akár töltögethetünk is. Részletek ezen a linken.

DAoC: Catacombs lassacskán

Hír | 2004.04.15 06:42

Egy pillanatra majdnem azt hittem, hogy mindjárt december. Más sem kellene időjárás szempontjából... :) A lényegre térve, a Dark Age of Camelot legújabb kiegészítője készül a piacra, 2004. decemberében, Catacombs névvel. A vonzó cím továbbfejlesztett grafikát tartalmaz, új küldetések, karakterfajta, föld alatti város és még sok más hasonló, kellemes újdonság, amelyeket magában hordoz. A kincskeresőknek ajánlom, hogy fáradjanak el erre :)

[DEMO] Massive Assault Network

Hír | 2004.04.05 21:24

Eljött hát a pillanat, amikor mindenki ingyenesen kipróbálhatja a Massive Assault Network-öt. Aki még nem ismerné a játékot (az akár a hivatalos honlapra is ellátogathat), annak sem lehet gondja a kezeléssel, mert egy egyjátékos tutorialt is beleépítettek. Az online rész extrái közt van az ellenfélkereső, párbaj és bajnokságmód is. Sajnos csak Április 13-ig működik, de azért innen le tudjátok tölteni a mindössze 106 megás demót.

Deus Ex 3?

Hír | 2004.03.11 09:06

Hmmm... kezd kissé közhelyessé válni, hogy egy domain név regisztrációbol indulnak meg a játékfejlesztési pletykák. Ez történt most is. Kiderült, hogy az Eidos és az Ion Storm magáénak tudhatja a www.deusex3.com weblapcímet. Noha ebből még semmiféle messzemenő következtetést nem vonhatunk le, tény, hogy az első két rész igen szépen szerepelt rajongói körökben. Az eladásairól már nem nyilatkozhatunk, de, ha az idei E3-on bejelentik a folytatást, biztos kellően fogyott a boltokban :)

NFS: MOST WANTED?!!

Hír | 2004.03.05 13:02

ÉS IGEN ÉS IGEN ÉS IGEEEEEEN :) Egyértelmű, hogy az Electronic Arts jelenleg is dolgozik a Need for Speed játéksorozat folytatásán. Ezt már egy interjúban ki is fejtette az egyik fejlesztő. A Tiscali Games egyik aloldalán rátaláltak egy domain névre, melyet maga az EA regisztrált be magának. A www.needforspeedmostwanted.com név arról tanuskodik, hogy "Most Wanted" is lehet a következő NFS alcíme. Persze ez még nem hivatalos infó, lehet, hogy még 150 másik címet is megvettek, a jónép megtévesztésére :) Az viszont tuti, hogy a közeljövőben érkezik a játék hivatalos bejelentése (még E3 előtt). Thanks jd. Update: Hehe, találtam egy másik Electronic Arts-os regisztrációt :) Itt leolvashatjátok, hogy kinek a birtokában van a www.needforspeedunderground2.com. Készülne hát az NFS: Underground 2 is? Mekkora királyság lenne, nem? :D

Új EA FPS

Hír | 2004.01.17 22:57

A Gamasutre álláskeresőjében rengeteg új munkást keres az EA Los Angeles. Jelenleg ők készítik (legalábbis nekik van joguk a név használatához) a Medal of Honor, Lord of the Rings és a Command and Conquer játékokat. Egy olyan új FPS-hez is keresnek munkatársat, amit nemes egyszerűséggel Hush-Hush-nak neveztek el.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)