Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 338

Új hazai fejlesztőcég alakult

Hír | 2006.04.01 12:55

Egy igazán fontos mérföldkőhöz érkezett a hazai GameStar magazin. Lévén számos országban piacvezető az újság, a lapkiadó úgy döntött, új távlatokat nyit meg, és játékfejlesztő céget alapít. A GameStar magazin felelős kiadója GameStar Software néven játékfejlesztő céget alapított, és korábbi hazai stúdióktól átigazolt tagokkal nekilátott első projektjének. Nagyrészt tehetséges fiatalokból áll az egyelőre tizenöt főt számláló csapat, amely az IDG Hungary Kft. által bérelt irodaépületben ugyanazon az emeleten kapott helyet, ahol a magazin szerkesztősége is dolgozik évek óta. A munkálatokat Halász Bertalan főszerkesztő felügyeli, ám a tényleges irányítást Jámbori András vezető programozó végzi. A tervek szerint a fejlesztésből a GameStar szerkesztősége is aktívan kiveszi a részét, bár még a pontos feladatkörök nem tisztázottak. Az első játék neve Dog Piddle Tycoon. A játékos feladata a kutyák sétáltatása lesz. A különböző ebfajták más és más tulajdonságokkal és igényekkel rendelkeznek. A kistermetűekkel általában sokkal könnyebb bánni, de ez függ attól is, hogy mikor etettük meg őket utoljára, vagy hogy épp tartózkodik-e a közelben egy ellenkező nemű állat. A játék előrehaladtával egyre több kutya lesz ránk bízva, akiket be is kell majd idomítani. Ehhez nyújtanak segítséget a tréningpályák, ahol különféle gyakorlatokat kell időre végrehajtatunk az ebekkel. Amint a ezzel végeztünk, a játék átcsap menedzselős stratégiává. Első lépésben saját céget alapítunk, majd később alkalmazottakat is felvehetünk, kutya fodrászatot, panziót, stb. nyithatunk. A játék a Környezetvédelmi Minisztérium támogatásával készül. Közleményük szerint szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy Magyarországon még mindig mekkora problémát okoz a kutyapiszok eltakarítása, ami a hanyag emberi magatartás következménye. Pontosan ezért külön hangsúlyt fektetnek a fejlesztők a kutyasétáltatás valósághűségére. A kutyapiszok felszedésének elmulasztása büntetéssel jár, ha viszont kutyánkat be tudjuk idomítani arra, hogy csak a kijelölt helyeken végezze el a dolgát, azért jutalom üti a markunkat. A Dog Piddle Tycoon megjelenése idén a karácsonyi szezonra várható. A tervek szerint a decemberi GameStar magazin mellékletén ingyenesen hozzájuthatnak majd az olvasók. A nemzetközi disztribúciót az Atari vállalta magára.

Játék bétateszt jelentkezés!

Hír | 2005.11.25 11:21

A GameStar magazin dizájnváltásával egy időben igyekeztünk olyan újdonságokkal feldobni a tartalmat, amit sokan kértetek, vagy úgy gondoltuk, tetszeni fog majd Nektek. Ilyen volt az is, hogy lehetőséget biztosítunk egyes, megjelenés előtt álló játékok szerkesztőségünkben történő bétatesztelésére néhány kiválasztott olvasó számára. A múlt havi számban több helyen is megemlítettük, hogy a jelentkezés már beindult, és most itt is fel szeretnénk hívni minden érdeklődő figyelmét, hogy a www.gamestar.hu/beta aloldalon tehetik ezt meg. Minden mező kitöltése szükséges a sikeres regisztrációhoz. Sok szerencsét kívánunk, és örömmel várjuk a bátor teszterpalántákat! :)

'Reggelt!

Hír | 2005.10.14 09:10

Kellemes pénteket! Végre megjelent az új számunk, mindenki számára elérhető újságosnál, postaládában, vagy befáradva a szerkesztőségbe. Új dizájn, átalakított tematika, temérdek információ, ütős teljes játék, megújult lemezmelléklet, és még sorolhatnám... Hát igen, hat évesek lettünk, nincs ezen mit szégyelni, örüljünk együtt! Mai rövid szösszenetünket Netonnak köszönjük tisztelettel és hálával.

Egy egyetemi kreatív író osztályt megkértek, hogy írjanak egy rövid értekezést, ami az alábbi elemeket tartalmazza: 1. Vallás 2. Királyság 3. Szex 4. Rejtély. A díjnyertes esszé ez volt: "- Úristen! - mondta a királynő - Terhes vagyok! De vajon kitől?"

'Reggelt!

Hír | 2005.09.04 10:40

Olyan, mintha még fel se ébredtem volna, pedig mindjárt dél. Spielberg itt forgat a szerkesztőség melletti utcában a hétvégén. Ti viszont nézzétek meg A szigetet, mert az jó, és a zenéjétől meg magatok alá fogtok piszkítani...!! Hírek nem nagyon vannak, de azért eldiskurálhatnánk a potenciális célcsoportot megcélzó marketingstratégiákról, ami a könnyedebb témákat illeti.

A medve, a farkas, a nyuszika, meg a róka beleesnek egy verembe. Már nagyon éhesek. Megszólal a farkas: - Együk meg a leggyengébbet! Visszaszól a nyuszika: - Aki hozzá mer nyúlni a macihoz azt széttépem!

Steam hírek: HL DM, DoD: Source kép

Hír | 2005.08.28 12:49

Újabb infók érkeztek a közeljövőben esedékes Steam frissítésekről. A közelmúltban ugyebár kiadta a Valve a Half Life: Blue Shiftet. Namármost ehez hamarosan jön a HD karakter és fegyver csomag, amitől valamivel jobban néz majd ki a stuff. A 1UP szerkesztőségétől megtudhattuk, hogy a Valve már tervezgeti a Half Life (1) Deathmatch változatának "stímesítését" is. Noha ennek grafikája nem sokat változik majd, jó hatással lesz rá a szintén hamarosan megérkező HDR effektusgyűjtemény. Érdekességképpen itt lenne egy kép a még készülő Day of Defeat: Source változatából.

Sajna arról továbbra sincs hír, hogy a már nagyon régóta várt Lost Coast pálya mikor érkezik meg végre...

'Reggelt!

Hír | 2005.08.22 07:10

Jó reggelt! Azért értem be fél hétre a szerkesztőségbe, mert öcsémet kikísértem a vonathoz. Alig léptem be a termünkbe, rögtön elkezdett szakadni az eső. Jól indul a nap. Ráadásul mostanában minden híroldal rákapott arra, hogy logót tesz a hivatalosan kapott játékképekre. Úgyhogy egyrészt megkérnék mindenkit, hogy ne küldjön logós képekről információt a SpyNEWSra, mivel mi továbbra is tartjuk magunkat ahhoz, hogy nem logózunk semmit. Másrészt hajrá, Ti is keressetek olyan forrásokat, ahol logó nélkül lehet beszerezni friss és fincsi képeket. De hogy valami jóval is szolgáljak, Toma nem rég volt kint Svájcban és szeretné megosztani mindenkivel az élményeit, néhány csodálatos kép formájában. Köszönjük szépen, hogy ránk gondolt! Ja, és kaptunk egy viccet is, azt pedig Formitól :)

Férfi: Szeretnélek felhívni. Megadod a telefonszámod? Nő: Benne van a telefonkönyvben. Férfi: De nem is tudom a neved! Nő: Az is benne van a telefonkönyvben.

'Napot!

Hír | 2005.07.30 11:29

Kellemes szombatot! Elképesztően meleg van, még a metrópótló új, légkondis buszain is... Igen, kicsit bemásztam a szerkesztőségbe, mert hamarosan indulok Kiskutasra. Nagy banzáj lesz, ökörsütés, meg a lakótársaim is fellépnek (színésznek tanulnak). Még szerencse, hogy levisznek kocsival. Vonaton nem élném túl!

Kovácshoz kihívják az orvost. Megvizsgálja. - Nincs komoly baja, csak egy kis hánytatószerre van szüksége. Kovács odaszól a feleségének: - Szólj anyádnak, hogy jöjjön át egy kicsit.

:: ÚJABB NYEREMÉNYJÁTÉK! ::

Hír | 2005.07.21 13:30

Kisorsoltuk az előző SMS-Nyereményjátékunk nyerteseit és máris új ajándékcsomaggal várunk Titeket: A Think Xtra felajánlásában 1 db TX Sedna 200 GB külső merevlemez, 1 db TX Final Destination USB Kit, valamint 5 db TX Thick Pack DVD csomag 4X, 120 perces DVD vár gazdára. A részleteket itt megtalálhatjátok. Ezen kívül gratulálunk alábbi nyerteseinknek! Sajnálatos módon a már elég régen meghirdetett TFT-monitor még mindig nem érkezett meg a szerkesztőségünkbe, márpedig azt addig nem sorsolhatjuk ki....

  • Sárándi Izabella, Kosd. Nyereménye: TvNet 1 éves ADSL előfizetés
  • Asbóth Tamás, Pécs. Nyereménye: Motorola V547 mobiltelefon

  • Blitzkrieg II - A Dátum

    Hír | 2005.04.26 22:37

    A CDV elárulta, hogy A Blitzkrieg című RTS sorozat második darabja mikor óhajt megvásárolható formát ölteni. De csak úgy nagyjából, mert az idei őszt jelölték meg. Addig még sok víz lefolyik a szerkesztőségi WC-n, meg még jön az E3 is, ahol újabb infókat csepegtetnek majd. Hogy gyorsabban teljen el az a pár hét, a fenti linken néhány új képet is találhattok.

    'Napot...

    Hír | 2005.04.01 11:16

    Üdv mindenkinek! Remélem még mindig nem felejtettétek el, hogy holnap lesz a GameStar nyílt nap, melyre minden olyan egyént szeretettel várunk, aki regisztrált az oldalon az elmúlt napokban. Sajnálattal közlöm, hogy a szerkesztőségből csak páran leszünk ott, mindenkinek akadt valami fontos elfoglaltsága. Például valaki fagyizik, mások pedig papucsot vásárolnak majd. Azért reméljük jól érzitek majd magatokat, és elmesélitek, hogy milyen volt :)

    - Hogyan állítja meg a nindzsa a kamiont? - ??? - Rálép a fékre...

    'Reggelt!

    Hír | 2005.02.03 08:52

    Jó reggelt! Szerkesztőségbe menet tapasztaltam frankón, hogy elég hideg az időjárás, még a metró aluljáróban is. Na de már bent vagyunk, és lapleadunk, meg bevezetős képet rajzolunk. Egyébként igen, visszatértem, de csak egy rövid időre, legközelebb valamikor a jövőhéten találkozhattok velem. Nagy öröm ez, ugye? :D

    Két rendőr ül az érettségi tanterem előtt, mire az egyik: - Meg fogok bukni! Mire a másik: - Á, dehogy, ne pánikolj! - De! Biztos, hogy matekból megbukom! - Matekból? Dehát mi rendőrnek készülünk, és azoknak csak összeadni, meg kivonni kell! - Ez világos, de nem értem, hogy 5-7+2 miért 0. - Na, figyelj, elmagyarázom! Van 5 ember a buszon, leszáll 7, mennyinek kell felszállnia, hogy ne legyen a buszon senki?

    Folyik a sorsolás!

    Hír | 2005.01.17 17:31

    Ezekben a percekben zajlik szerkesztőségünkben a GameStar és a PC World összevont Óriás előfizetői akció sorsolási procedurája. A 2004 december 31-ével zárult akció nyerteseinek részletes listáját a GameStar 2005. februári számában fogjuk közzétenni, és természetesen mindennek lesz egy online kivonata is!

    2005 szerepjátékai

    Hír | 2005.01.03 19:30

    Az RPGDot szerkesztősége készített egy háromrészes villám összefoglalót azon szerepjátékokról, melyek reményeink szerint ebben az évben jelennek majd meg. Cikk első részét itt találjátok, a folytatás holnap és holnap után várható. Alant azért egyfajta gyors felsorolásként megemlíteném, hogy mely játékok ezek, hátha valaki nem akar nagyon ellátogatni az oldalra :)

  • Dungeon Lords
  • Dungeon Siege 2
  • Elder Scrolls 4 Oblivion
  • Freedom Force vs The Third Reich
  • Gothic 3
  • The Bard’s Tale
  • The Fall: Last Days of Gaia
  • The Witcher
  • Star Wars: Knight of the Old Republic II - The Sith Lords

  • Sajtóközlemény - Gamer Magazin

    Hír | 2004.10.01 12:55

    Ezúton tájékoztatjuk az érintetteket, hogy 2004 októberétől a Gamer Magazin megjelentetését a lap kiadója szünetelteti. Az érvényes előfizetéssel rendelkezők előfizetésük lejártáig a GAMER-rovattal kibővített Magyar PC Magazint, illetve az IDG Magyarországi Lapkiadó Kft-vel együttműködésben a dupla DVD-s GameStar magazint kapják meg előfizetésük fejében, annak érdekében, hogy a játékvilág történéseiről továbbra is a közel megszokott módon informálódhassanak.

    A Gamer kiadója azért döntött a GameStar magazin gárdája mellett, mert az évek során kialakult korrekt kapcsolat és a személyes barátságok egyértelművé tették, hogy a jelenlegi körülmények között csak ez a szerkesztőség léphet a Gamer Magazin készítőinek örökébe. Gameres cikkírók és szerkesztők az idő rövidsége miatt az októberi GameStarban még nem írhattak, de tervezzük, hogy a következő hónaptól jópár volt gameres cikkíró is publikál majd a GameStar hasábjain. A fentiek a nyomtatott médiumokra vonatkoznak, a gameronline.hu oldal továbbra is folytatja működését. Ivanov Péter ügyvezető igazgató IPMA Service Kft.

    DIGITART és Design 21!

    Hír | 2004.08.10 16:55


    Közösen folytatja tovább a lapkiadást Magyarország két meghatározó szakmai-művészeti magazinja, a DIGITART és a Design 21 2004. őszétől közös szerkesztésben jelenik meg a DIGITART
    Budapest, 2004. augusztus 3. - Összeolvad Magyarország két vezető szakmai-művészeti magazinja, a Design 21 és a DIGITART. A kiadók között született megállapodás értelmében a két szerkesztőség szinergiája még magasabb szinten fogja kielégíteni a hazai dtp-s, grafikai és multimédia piac információéhségét. A DIGITART következő, augusztus 23-án megjelenő száma változatlan designnal, ám hátsó borítóján Design21 címlappal jelenik meg. Az egyesülés eredményeként a későbbi lapszámokban és a CD mellékleten még hangsúlyosabb szerepet fognak kapni a 3D technológiával kapcsolatos összeállítások, pályázatok. A két magazin szinergiáját közös honlap (Design 21, DIGITART) és a dtp szakma egészének szóló tematikus hírlevél egészíti ki a cross-media hatásának további növelése érdekében.

    Gőzerővel a cél felé: Wizards 2!

    Hír | 2004.08.01 09:21

    Újabb levél érkezett SilverTitantól... "A Wizards 2-ről már írtunk egy kisebb hírt, amit a GameStar szerkesztősége egyből meg is jelentetett, tehát először nekik köszönjük meg. A Wizards 2 The Return website-ja ismét jócskán frissült, mivel már felkerült egy újabb tesztverzió és a fórumba is százával érkeznek a levelek. Bár a piacon lévő kiadóktól és cégektől megszokhattuk a 2-3 éves fejlesztést és féléves kiadási csúszást, de a Wizards 2 minden bizonnyal őszre megérkezik, és teljesen ingyenesen letölthetik az RPG és az akciójáték szerelmesei." Sok sikert kívánunk a csapatnak!

    'Reggelt! - BÁDOGNAP

    Hír | 2004.04.17 06:50

    Szép jó reggelt! Emlékezetes nap lesz ez a mai. Azon túl, hogy a Rudolfok ünneplik a névnapjukat, ZeroCool a mi tiszteletbeli szülinaposunk, ráadásul ma lesz Szittyó és kedves jövendőbelijének esküvője! Megpróbáltuk a magunk módján hozzásegíteni Őket a jó kedvhez, ami ilyenkor kell. Ebben segítségünkre volt sHadeS.

    Bádog Születésnapot kívánok ZeroCoolnak az egész Szerkesztőség és az Olvasók nevében!
    Szittyóéknak pedig Sok Boldogságot
    és alapos lerészegedést ma estére! :)

    'Reggelt...

    Hír | 2004.02.20 08:36

    Üdvözlet mindenkinek! Iszonyat idegesen és, óriásléptekkel telnek napjaink. Ennek egyetlen igazán fő oka van: hamarosan elköltözik szerkesztőségünk, és hát ugyebár miért menne minden simán? :) De azért csak megküzdünk vele valahogy. Addigis lenne egy nagy kérésem minden kedves olvasónktól. Ha lehet, ide kommentbe írja le mindenki, akinek újabban gondjai vannak a szerverünkről való letöltés sebességével. Nagy segítség lenne, mert a jelek szerint nálunk jól működik, sokaknak viszont problémája van vele. Előre is köszönöm! A mai reggelt ezennel mazur koma igencsak ütős viccével ezennel megnyitom :)

    Háziasszony hazavisz egy hazugságvizsgálót, ami ha valaki hazudik, sípol. A gyerek hazaér az iskolából: -Hanyastkaptáfiam ? -Ötöst anyám !BIP -Hármast !BIP -Jó...egyest. Anya: -Bezzeg amikor én iskolába jártam, sose kaptam egyest !BIP Apa: -Bezzeg amikor én iskolába jártam...BIP -Apa, nem jártál iskolába ? -Ne szemtelenkedj fiam, az apád vagyok !BIP

    Grand Raid Offroad

    Hír | 2004.02.10 21:51

    Újabb autós bejelentés futott be kicsiny szerkesztőségünkbe. Az Asobo fejlesztése ezúttal a Grand Raid Offroad nevet kapta. Már kitalálhattátok, hogy terepjárgányokat nyüstölhetünk majd, az ígéretek szerint több, mint 10 ezer négyzetkilóméteren. A grafika egészen jó, bár azért még lehetne mit javítani. Majd idővel meglátjuk mire futja a fejlesztőknek. Addigis látogassatok el a hivatalos oldalára.

    HoMM 5 bejelentés közeleg

    Hír | 2004.01.23 23:36

    A Celestial Heavens forrása szerint hamarosan hivatalosan is bejelentik a Heroes of Might & Magic ötödik részének fejlesztését. Ezt Fabrice Cambounet producer árulta el az oldal szerkesztőségének. Sajnos egyelőre semmi egyéb támpontot nem kaptunk, de reméljük a bejelentéssel egy ideőben megindul a média hadjárat is! Thanks RPGDot.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)