Jeff Bridges egy „pornófilmben”
Hehe, nem kell rosszra gondolni: a híres laza sztár ezúttal egy amatőr pornófilmkészítő csapat tagja az „Amatőrökben”.
Hehe, nem kell rosszra gondolni: a híres laza sztár ezúttal egy amatőr pornófilmkészítő csapat tagja az „Amatőrökben”.
Csak elkészült ez a drágalátos Open Beta változat. Reméljük mindenki megtalálja benne amit keres, ha nem is ma, de az elkövetkezendő időszakban mindenképpen.
A kiállításon sok cég azon véleményének adott hangot, hogy a változások, ha szakmai téren nem is, de bizonyos szempontokból sajnos tényleg negatív irányba befolyásolták az E3-at. Ezek után felmerül a kérdés, hogyha tényleg helyt állóak a pesszimista vélemények, akkor vajon mi veheti át a show megüresedett szerepét?
Mint ahogy korábban már beharangoztuk, a World Cyber Games rendezvénysorozat keretein belül idén újdonsággal készült az esemény főszervezője, az IDG Hungary és a Samsung: elindult ugyanis a World Cyber Girls szépségverseny!
A világ videojáték-kultúrájának egyik legnagyobb eseménye, a World Cyber Games, idén is lehetőséget ad a multiplayer játékok legjobbjainak, hogy tudásukat összemérve elinduljanak a legjobbnak járó elismerésért. Az IDG Hungary szervezésében, valamint a Samsung támogatásával május 14-én megkezdődtek a jelentkezések a WCG hazai selejtezőire a hu.worldcybergames.com weboldalon.
Ma, május 19-én, szombat reggel 10-kor Magyarországon először került megrendezésre az IDG Hungary által a Games Developer Forum 2007, amelyen többek között Crytek és az IO Interactive fejlesztői is részt vettek.
Köszönjük, hogy bizalmaddal megtisztelted Kiadónkat, és előfizettél a GameStar magazinra. Amennyiben a Prémium előfizetést fizetted be 18 996 Ft-ért, és ez idáig nem adtad meg a választott játék nevét, írd meg minél előbb, de legkésőbb 2006. december 30-ig, számlázási neveddel és címeddel együtt a gselofiz@idg.hu e-mail címre. A játékot 2007. január második felében postai úton küldjük.
Nem is olyan régen, cikk formájában számoltunk be arról, hogy anyavállalatunk, az IDG az E3 Expo drasztikus átalakítása hatására gyakorlatilag átveszi a játékkiállítás szerepét a GamePro Expóval. Most úgy tűnik, a szervezők a Gen Con rendezőivel szeretnének közös rendezvényt létrehozni.
Sikerült úgy szerveznünk idén is a tábort, hogy pont előtte le tudjuk adni a következő számot. Bár egy kis gond ismét becsúszott, de ez sokaknak jó meglepetés lesz szerintem. Mindenesetre a GS TV időben elkészült, most pedig két percben megpróbáljuk összefoglalni, miért is lesz jó megnézni a hamarosan megjelenő augusztusi számban. A legérdekesebb egyértelműen a Black Hole Games vizit, de említhetném még a World of Warcraft Extravaganza során felvett negyedórányi jóságot, és a Team Fortress Történelmet is. Aki pedig lemaradt Gyu szerepléséről a Fix TV egyik korábbi adásában, az most ezt is megtekintheti.
Július 27-én került megrendezésre az immár hagyományosnak mondható GameStar Kupa vitorlázó verseny díjkiosztója Balatonföldváron. Sajnos az időjárás ezúttal nem kedvezett a széllovasoknak, mert az óriási kánikulában teljes volt a szélcsend. A verseny három napjából kettő alatt nem is tudtak megmérettetni a sportolók. Ennek ellenére a képek tanúsága szerint nagyon jól sikerült a parti, amelyen az IDG Magyarország Lapkiadó Kft. ügyvezető igazgatója, Bíró István, a GameStar főszerkesztője, Halász Bertalan és marketing munkatársunk, Kovács Judit is tiszteletét tette. A Spartacus egyesület képviseletében Erdélyi Béla segített átadni a díjakat.
Az érmek mellett rengeteg GameStar és PC World magazin került kiosztásra. Szívből reméljük, hogy jövőre kegyesebb lesz az időjárás, s legalább olyan jól érezzük majd magunkat, mint idén. Addig is találkozunk a hétvégén kezdődő GameStar táborban! :)Ezen a héten jelentette be szándékát az ATI felvásárlására az AMD. Az IDG hírszolgálata Thomas M. McCoyt, a cég alelnökét kérdezte arról, hogy mire jó mindez az AMD-nek. Az alelnök úgy véli, hogy a felvásárlás révén az AMD rugalmasabb termékkínálatot tud kialakítani, például olyan platformot, amely a CPU-t, a grafikus vezérlőt és a perifériákat vezérlő lapkát is tartalmazza. A "platformban" való gondolkodás ötlete az Inteltől ered, a Centrino platform sikere nyilván komoly fejfájást okozott az AMD mobil CPU-kat fejlesztő részlegének. McCoy szerint az olyan, alacsony PC telítettségű piacok, mint Kína vagy Dél-Amerika, olcsó eszközökkel hódíthatóak meg, például olyan processzorral, amelynek a lapkája tartalmazza a grafikus vezérlőt is. (Néhány évvel ezelőtt ilyen terve az Intelnek is volt, az elképzelés szerint a lapka a perifériavezérlőkön kívül minden szükséges elemet - CPU-t, grafikus vezérlőt, memóriavezérlőt - tartalmazott volna. A tervet közvetlenül a gyártás elindítása előtt ejtették el.) Tovább >>
Mától az újságosoknál is kapható a júliusi GameStar (az előfizetők nagy része már szerdán kézhez vehette). Aki nagyon kíváncsi, mit is nézhet meg az ismét két órás GSTV adásban, az most jó helyen jár. Van itt fél órás Digital Reality vizit, Half-Life történelem, Prey, S.T.A.L.K.E.R., és még rengeteg más. Véleményeiteket a gstv@gamestar.hu címre is várjuk. Íme egy kis ízelítő:
Felemelt szemöldök, furcsa nézés, fejbólintás - számunkra egyértelmű gesztusok, s hamarosan a számítógépek is képesek lesznek ezeket értelmezni. Angliai és amerikai tudósok emberi érzelmeket felismerő számítógépen dolgoznak egy ideje. Véleményük szerint gyakorlatilag gondolatolvasásról van szó, legalábbis a gondolatok arcra történő kivetülésének észleléséről. "Az általunk kifejlesztett rendszer képes az arcon tükröződő érzelmi állapotok igen széles skálájának felismerésére, s ehhez mindössze egy fejre irányított kamerára van szükség." - mondta Peter Robinson, a cambridge-i egyetem professzora. Tovább >>
Többen jeleztétek, hogy az aktuális számunkhoz adott DVD mellékletet nem olvassa be a meghajtótok. Akinek hasonló gondja van, kérjük küldje vissza szerkesztőségünkbe a korongot, és posta fordultával küldjük a csere lemezt. Hatalmas elnézést mindenkitől, főleg azoktól, akik még mindig nem tudták megtekinteni a mostani, igen speciális GameStar TV adást! Ha további kérdésetek, észrevételetek van, forduljatok bizalommal a terjesztési osztályunkhoz a terjesztes@idg.hu címen, vagy az 577-4301-es telefonszámon!
No kérem szépen: Az elmúlt időszakban az általatok visszaküldött kérdőívek kiértékelésével foglalatoskodtunk. Azt eddig is tudtuk, hogy kedvelitek a GameStar TV adásait, de nem hittük, hogy ennyire. Éppen ezért igyekeztünk átalakítani, és természetesen kibővíteni a komplett műsort. A most pénteken megjelenő GameStar lemezmellékletén (nagy E3-as logó lesz rajta) egy közel két órás (!) összeállítást láthattok, melynek tetemes részét természetesen az idei E3 tölti ki. Ez utóbbiból készítettünk most nektek egy kis előzetest. Jó szórakozást!
Memory Stick csodákA SanDisk is kivonult az idei E3-ra, és ma bemutatta két vadiúj termékét. Egy nagykapacitású és egy ultragyors Memory Stick kártyáról van szó, amelyeket PSP-játékosoknak szánnak. Az első összesen 4 gigabájtnyi adatot képes tárolni, így például 64 óra zene, 20 óra videó vagy 4000 fotó fér rá. Ennek a kártyának a forgalmazása még a napokban megkezdődik, 220 dolláros áron. A másik kártya a RapidGX, amely a valaha volt leggyorsabb Memory Stick PRO Duonak ígérkezik. Az írási sebesség 15 megabit/másodperc... Nem rossz... Ez a csoda nyáron kerül a boltokban, 85 dolláros áron. Kapacitása 1 gigabájt.
Egy igazán fontos mérföldkőhöz érkezett a hazai GameStar magazin. Lévén számos országban piacvezető az újság, a lapkiadó úgy döntött, új távlatokat nyit meg, és játékfejlesztő céget alapít. A GameStar magazin felelős kiadója GameStar Software néven játékfejlesztő céget alapított, és korábbi hazai stúdióktól átigazolt tagokkal nekilátott első projektjének. Nagyrészt tehetséges fiatalokból áll az egyelőre tizenöt főt számláló csapat, amely az IDG Hungary Kft. által bérelt irodaépületben ugyanazon az emeleten kapott helyet, ahol a magazin szerkesztősége is dolgozik évek óta. A munkálatokat Halász Bertalan főszerkesztő felügyeli, ám a tényleges irányítást Jámbori András vezető programozó végzi. A tervek szerint a fejlesztésből a GameStar szerkesztősége is aktívan kiveszi a részét, bár még a pontos feladatkörök nem tisztázottak. Az első játék neve Dog Piddle Tycoon. A játékos feladata a kutyák sétáltatása lesz. A különböző ebfajták más és más tulajdonságokkal és igényekkel rendelkeznek. A kistermetűekkel általában sokkal könnyebb bánni, de ez függ attól is, hogy mikor etettük meg őket utoljára, vagy hogy épp tartózkodik-e a közelben egy ellenkező nemű állat. A játék előrehaladtával egyre több kutya lesz ránk bízva, akiket be is kell majd idomítani. Ehhez nyújtanak segítséget a tréningpályák, ahol különféle gyakorlatokat kell időre végrehajtatunk az ebekkel. Amint a ezzel végeztünk, a játék átcsap menedzselős stratégiává. Első lépésben saját céget alapítunk, majd később alkalmazottakat is felvehetünk, kutya fodrászatot, panziót, stb. nyithatunk. A játék a Környezetvédelmi Minisztérium támogatásával készül. Közleményük szerint szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy Magyarországon még mindig mekkora problémát okoz a kutyapiszok eltakarítása, ami a hanyag emberi magatartás következménye. Pontosan ezért külön hangsúlyt fektetnek a fejlesztők a kutyasétáltatás valósághűségére. A kutyapiszok felszedésének elmulasztása büntetéssel jár, ha viszont kutyánkat be tudjuk idomítani arra, hogy csak a kijelölt helyeken végezze el a dolgát, azért jutalom üti a markunkat. A Dog Piddle Tycoon megjelenése idén a karácsonyi szezonra várható. A tervek szerint a decemberi GameStar magazin mellékletén ingyenesen hozzájuthatnak majd az olvasók. A nemzetközi disztribúciót az Atari vállalta magára.
A New York Times egy érdekes cikket közölt arról, hogy szerintük miért olyan lassú a Microsoft operációs rendszere, a Windows - úgy általában. Az okot egy szó jellemzi leginkább: a kompatibilitás. A Windows XP 2001-es megjelenése óta a Microsoft folyamatosan dolgozik az új operációs rendszerén, a Vistán. Az idő teltével egyre többen lettek arra kíváncsiak, hogy vajon mi tart öt évig annak elkészítésében, ráadásul most bejelentették, hogy a kisfelhasználók már csak 2007 elején kaphatják kezük közé a terméket. Időközben a konkurens Apple Computer saját Macintosh operációs rendszeréből négy új kiadást jelentetett meg, amelyek olyan újdonságokat is tartalmaznak már, amiket majd a Vista is fog. Itt lehet megemlíteni az asztali keresést, a 3D-s kezelőfelületet és az úgynevezett "widget-eket", amiket a Vistában "gadget-eknek" hívnak majd. Ezek gyakorlatilag apró, egy célra kitalált mini programok. A Microsoftnak azonban ezen a téren (is) van egy "kicsi" előnye: Windows fut világszerte 330 millió számítógépen. Háromszáz PC gyártó telepít Windowst a komplett számítógépekre, több ezer nyomtató, szkenner, zenelejátszó, stb. csatlakoztatható Windowst futtató gépekre, több tízezer külső alkalmazás telepíthető fel rájuk... A Microsoft birtokolja a globális operációs rendszer piac 90%-át. Az egyetlen gond az, hogy az egyes kiadásokat úgy kell kialakítani, hogy a korábbi verziókon használható programok és hardver elemek az új rendszerben is működjenek. Ezt hívják kompatibilitásnak. Ez a kulcsszó: minden Windows viseli a korábbi verziók terheit, sok esetben azok rossz tulajdonságainak egy részét is. Hiába dolgozik több ezer mérnök az operációs rendszer tesztelésén és megépítésén, maga a tény, hogy a Vista több mint ötvenmillió sornyi kódot tartalmaz, máris megadja a választ arra, hogy miért nem lehet elérni a megfelelő sebességnövekedést. Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy ez a szám 40%-kal több, mint amennyi kódból a Windows XP áll. Hogy ez miért nem okoz akkora gondot az Apple-nek, részben magyarázható azzal, hogy jóval kisebb bázissal rendelkeznek, könnyebb átlátni a programok által létrehozott hálószerkezetet, ami a képzeletbeli kompatibilitási rendszert alkotja. A cikk szerint a gond csak az, hogy a Microsoft saját maga alatt vágja a fát, ha nem fektet nagyobb hangsúlyt a biztonsági kérdésekre, és nem szorítja inkább háttérbe kicsit a kompatibilitási problémákat. A túl nagy "összeférhetőség" több olyan rést hagy szabadon, ami a későbbiekben az egész rendszer összeomlásához vezethet. Talán valamit felismerhettek a vállalatnál, hiszen a Windows Vista késésnek bejelentésével közel egy időben leváltották a projekt vezetőjét is, és átfogó átszervezésekbe kezdtek.
Valószínűleg mindenki rávágná, hogy a processzor és a videokártya - és nem is tévedtünk. A kérdés inkább az, hogy melyikről lehet hatékonyan elvezetni a hőt. Itt már általában óriási különbségek mutatkoznak. Az angliai PC Magazine egy méregdrága infrakamerával letesztelték, hogy a nyitott számítógépház mely részein szorul be leginkább a meleg levegő, ami a kellemetlen ventilátorzúgáshoz és az esetleges teljesítménycsökkenéshez vezethet. Az AOpen új, Impression hűtési megoldása a jelek szerint kudarcot vallott. Negyven percnyi 3DMark06 futtatás után a teszt számítógép processzorának hőmérséklete 51-ről 82 °C-ra, a Northbridge 45-ről 66 °C-ra, a merevlemez 36-ról 50 °C-ra, a grafikus processzor hőmérséklete pedig 68-ról 110 °C-ra ugrott. Más, hasonló házak 10 fokkal alacsonyabb végső értékeket produkáltak. A legtöbb esetben a forró levegő megreked a tápegység környékén. Ezért is ajánlott olyan tápegységet beszerezni, amin a hűtőventilátor alul helyezkedik el. Ennek működési zaja is elenyészőbb, ugyanakkor jobban tolja ki a levegőt a házból.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)