Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4000

Vampire Story - Az új kaland

Hír | 2006.08.10 02:16

A Vampire Story egy újabb RPG kaland kettősnek ígérkezik, melyben Bernardként kell kell egy különös gyilkosság után nyomozni, mely lehet, hogy a vámpírokhoz vezet. A projekt a Mayhem Studios eredeti enginejére épül majd, melynek köszönhetően remek környzetet tudnak létrehozni, mivel bár nem mai forrás, frissített így bármire képes amire a nagyok. “A Vampire Story fejlesztése közben elsődleges célunk, hogy a kaland/RPG elemek egy új arculatát mutassuk meg, mégpedig oly módon, hogy a világot sötét és gonosz légkör járja át, nem mellesleg tele van vámpírokkal,” tette hozzá PhDr. Tomáš Bencík a Mayhem Studios elnök-vezérigazgatója. Nem mellesleg a projektből már kikerült néhány kép is.

Vizsgálgatják az ESRB osztályozási rendszerét

Hír | 2006.08.10 00:44

Múlt héten Cliff Sterns amerikai képviselő aláírt egy törvényjavaslatot, az "Igazság a videójátékok besorolásában"-t, melynek következtében meg is kezdődtek az ESRB háza táján a vizsgálatok. Bár az ESRB nem kommentálta az eseményeket, a FiringSquadnak sikerült elcsípni egy kimutatást, amit az ESA küldött igazgatójához, Doug Lowensteinhez. Osztjuk Chairman Stearns állásfoglalását, miszerint az ESRB továbbra is effektív és pontos besorolási rendszerrel rendelkezik. Azonban ahogy az elején kiderült, nem hisszük, hogy a bevezetett törvény a vásárlók, vagy a szülők érdekeit szolgálná. Például minden játékot végig kell játszani a besorolás előtt, melyhez egy olyan ember szükséges, aki egy szakértő és képes végigvinni ezeket a játékokat, ami több 100 órába is telhet, bár ő nem az átlag amerikai szülők képviselője. Egy a Kaiser Family Alapítvány által indított felmérés alapján a szülők úgy gondolják, hogy az összes szórakoztató cikk mellett (TV, zene, rádió), az ESRB rendszere a legegyszerűbben használható. Nem hibás. Semmi sem tökéletes és mindig újabb utakra van szükség, hogy megtartsák az amerikaiaktól kivívott bizalmat. A következő néhány hétben tovább dolgozunk Chairman Stearns-szel és kollégáival az eseten.

Victoria: Revolutions - Kiadás előtti szemle

Hír | 2006.08.09 23:51

Nos azt már tudjuk, hogy a Victoria: Revolutions című kiegészítő augusztus 17-én érkezik, ám a játékot fejlesztő Paradox Interactive úgy gondolta, hogy részletesebben is elmagyarázza, hogy mi is történik majd a kiegészítő telepítése után. Nagyon fontos tulajdonságának tartják, hogy a kiegészítő láncszerűen gyakorlatilag bármely Paradox Interactive játékkal együtt működőképes, így bővítve ki a játékmenetet. Emellett négy pontban összegyűjtötték, hogy melyek lesznek a legfontosabb módosítások az alapjátékhoz képest, íme:

  • A kiegészítőben lecsökken a kolóniák kiépítési ideje.
  • Módosítva lettek a kolóniák határvonalai, így azok nem helyezkedhetnek el lehetetlen helyeken.
  • Nehézséget növelendő nem hozhatok létre kolóniák csupán a bázis közelében, így a bázis növekedésével érhető el, hogy egyre messzebre lehessen terjeszkedni.
  • A kolonizáláshoz mostantól szükség lesz a különböző technológiák fejlesztésére, ugyanis a rendszer az alapján határozza meg hány kolóniával rendelkezhet a játékos, hogy milyen technikai szinten áll. Fontos és talán a leglényegesebb módosítás, hogy innentől kezdve nem helyezkedhetnek el bárhol kolóniák, esetlegesen meg kell küzdeni a területekért más népekkel, így az lehet a győztes, akinek a legnagyobb hatalma van és ez nem csak a területekre értendő.

  • A Neverend betörni készül Amerikába is

    Hír | 2006.08.09 14:04

    A DreamCatcher Games a mai napon bejelentette, hogy ők fogják kiadni Amerikában a Neverend névre hallgató fantasy RPG-t, melynek célja, hogy megismerjük a főhős Agavaen történetét, valamint ráleljünk igazi kilétére. Agavaen egy fiatal hölgy, aki mágikus hatalommal rendelkezik, akit a társadalom kirekesztett. Képességeinek segítségével kell végigjárnia több várost, kastélyt és romokat, ahol sok barátot szerez, de még több ellenséget...

    DIRT: Origin of the Species BOSSzik

    Hír | 2006.08.08 14:55

    A DIRT: Origin of the Species egy külső nézetű akciódús kalandjáték, melyben keveredve találjuk meg a telekinézis képességét és a különböző fegyverek armadáját, amikkel különböző mutánsok ellen kell küzdenünk. A játékos Dirt bőrébe bújhat, aki egy tizenéves leányzó, különös képességeire lesz figyelmes, melyek segítségére lesznek, hogy megmentse az emberiséget, az ártatlanokat, mielőtt a kormány és a mindenféle titkos ügynökök elhallgattatnák a világot. Na már most ennek a játéknak ismertették, hogy mégis milyen főszörnyekre kell számítanunk, és a képeket elnézve nem kis mezei zombikról van szó: Arklight: Valaha katona volt, ám egy a Közép-Keleten fellángolt tűzharcban meghalt. Testét újraalkották, így most már sokkal inkább gép, mint ember és a józan eszét egyre inkább elvakítja a halála okozta fájdalom és szenvedés. Joshua: Egy holografikus lény, mely az 51-es körzet operációs magját védi. "Személyében" egy zavarodott, ám brilliáns programozó elméje mutatkozik meg. Ez a lény minden ellenfelét levadássza elektrosztatikus támadásaival. Az egyetlen esély a megsemmisítésére, ha elpusztátják az áramforrásokat. Stinger: A Stinger egy kereső és megsemmisítő jármű, mely különleges stabilizátorainak köszönhetően a leglehetetlenebb helyzetekben is órisái sebességekre képes, valami a földönkívüli technikával felvértezve, vízhűtéses gépfegyverevével és nano-replikáló rakétáival igazi halálos ellenfél. Z208: Az 51-es körzet első teljesen önálló gépezete, melyet mozgóegységnek terveztek, hogy bármilyen harci szituációban megállja a helyét. Különböző rakétáinak köszönhetően mindenféle ellenséges célpontot képes megsemmisíteni, valamint különleges pajzsának köszönhetően az általános fegyverek teljesen használhatatlanok ellene.

    Előrendelhető az ArchLord!

    Hír | 2006.08.08 10:46

    A Codemasters bejelentette, hogy előrendelhetővé vált az ArchLord című MMORPG, melynek érdekessége, hogy akik előrendelik alapból helyt kapnak a béta tesztelésen is. Emellett persze megtalálhatók lesznek a csomagban egyéb érdekességek is, mint némi képeslap, vagy a lemezen helyt kap majd az eredeti zene limitált változata, mely a londoni szimfónikusok előadásában került felvételre. Nincs mit tovább mondani, aki úgy érzi, hogy felkészült egy újabb MMO kalandra, az itt előrendelheti saját példányát.

    [MOVIE] CellFactor: Revolution

    Hír | 2006.08.08 09:56

    Íme a nap első videója, mely egyben a CellFactor: Revolution ELSŐ videója! A film keretein belül csekkolhatjuk, hogy mire is lesz képes a játék, valamint még komolyabb fizikai elemeket is megcsodálhatunk benne, na és persze mindezt 100 % ingame jelenet közben.

    John Carmack jövőről alkotott képe

    Hír | 2006.08.07 21:10

    A Planetquake4.net és a AMDZone volt olyan szerencsés, hogy elsőként szerezhettek információkat John Carmacknak, az id Software fő programozójának jövőről alkotott képésről. Carmack ugyanis óvatosan elhintett némi infómorzsát, hogy a következő nagy projektjük, melynek nevét nem árulta el, teljes egészében ki fogja használni a nagy méretű textúrákat alkalmazó technológiájukat, így kívánnak majd gyönyörű kültéri, valamint óriási beltéri területeket megalkotni. Annyi bizonyos, hogy többet leszünk a szabadban, mint bezárva, és az is, hogy mind PC-re és Xbox 360-ra elkészül majd. Az xboxos adaptáció mellett persze a cég fő irányvonala a PC-s tervezés marad, sőt a következő játékuk erőteljesen kihasználja majd a többmagos processzorokat. Carmack elmondta továbbá, hogy a közelmúltban életbe lépett AMD-ATI páros jót tesz majd e két cég számára, azonban valószínű, hogy ez a felhasználóknak és a grafikus processzorok gyártóinak már kévésbé fog kedvezni. Továbbá megtudhattuk, hogy Carmack erősen eltávolodik az fizikai processzoroktól, valamint, hogy a Sony Cell processzora is csak mindössze 70 %-ban használható ki véleménye szerint. Végül elmondta, hogy az NVIDIA továbbra is részt vesz majd az oldalukon, mint szponzor, így az X-Prize versenyen szintén megtalálható lesz az NVIDIA logója.

    Jól megy az NCSoftnak, de mégis bajban van

    Hír | 2006.08.06 17:30

    Az NCSoft a napokban bejelentette, hogy 2006 második pénzügyi negyedévét 88.6 millió dolláros nyereséggel zárták, ami az első negyedévhez képest 10%-os növekedést jelent, melyet a Guild Wars Factions megjelenésének köszönhet. Ez az érték a tavalyi azonos időszakot figyelembe véve 7%-kal magasabb, azonban kénytelen voltak egy kisebb 207,000 dolláros kiesésről is beszámolni, mely a még áprilisban megjelent AutoAssault című autós játék lassú terjedésének köszönhető. A bevételeket régiókra szerint szemlélve azonban elmondható, hogy a bevétel Koreában az előző negyedévhez képest négy, míg a múlt évhez képest három százalékkal csökken. Emellett az Észak-Amerikában és Európában értékesített játékokból származó bevétel jelentősen megugrott, Amerikában mintegy 105%-kal, Európában pedig 192%-kal, mely a már említett Guild Wars Factions megjelenésének köszönhető. Mindezek ellenére még mindig elmondható, hogy a bevételek több, mint fele Koreából származik. Mindezen túl elárulták, hogy a Guild Wars Nightfall még ez év végén megjelenik, valamint ebben az időszakban beindul az Aion című MMORPG béta tesztelése is. A magára eddig sokat váratott Tabula Rasaról is kiderül annyi, hogy valamikor 2007-ben már "biztosan" megjelenik.

    [MOVIE] Caesar IV

    Hír | 2006.08.05 22:18

    A Sierra újabb videóval kecsegtet minket mégpedig a Caesar IV című nagymúltú 3D-s városépítőből. Ebben a még munkálatok alatt készült videóban másfél percen keresztül ismerkedhetünk a játék képességeivel és mindezt ingame jelenetekkel szemléltetve. A videót itt találja minden kedves érdeklődő.

    A Midway a veszteség ellenére optimista

    Hír | 2006.08.04 09:13

    A Midway játékkiadó is nyilvánosságra hozta 2006. június 30-án zárult friss üzleti negyedévének pénzügyi adatait. A nettó bevétel elérte a 25,9 millió dollárt, bár egy évvel korábban még 36,9 milliót sikerült realizálni. Tavalyhoz képest alig nőtt a nettó veszteség: 29,9 millió dollár helyett most 31 millióról számolt be a vállalat.

  • A Rise & Fall: Civilizations at War sikere némileg javított az összképen. A játék három hétig vezette az angliai PC-s eladási listát.
  • A jövő évre csúsztatott Stranglehold akciójátéktól is sokat vár a vállalat, bár pont a késés miatt ezt némileg később tudják bevételi oldalon is elkönyvelni
  • A Nintendo Wii őszi megjelenésétől várják, hogy némileg sikerül felkavarni az álló konzolpiacot. A szeptember 30-án záruló jelenlegi negyedév végére 24 millió dollár nettó bevétellel és 23 millió dollár nettó veszteséggel számol a cég. Aztán persze majd érkezik az Unreal Tournament 2007 is, illetve a The Lord of the Rings Online.

  • CellFactor: Revolution - Ismerős ismeretlen

    Hír | 2006.08.03 19:47

    Biztosan hallottatok már a CellFactor technológiai demóról (melyből egyébként kettőt is kiadtak). Annak idején ezzel mutatták be az AGEIA PhysX fizikai processzor képességeit játék közben. Akkor még úgy tudtuk, hogy a játék teljes verziója csak 2007-ben érkezik. Nos, a demó fejlesztői most bejelentették, hogy a teljes játék már igen előrehaladott állapotban van. Olyannyira, hogy megvan a végleges címe is: CellFactor: Revolution, s még idén novemberben megjelenik! Egy játszható változatot hamarosan be is mutatnak a szombaton kezdődő GameStar táb... izé, szóval a QuakeCon rendezvényen. Amit eddig is, vagy egyáltalán nem tudtunk:

  • Öt különböző, teljesen cafatokra lőhető környezet (áttörhető falak, ledönthető oszlopok, felrobbantható hidak)
  • A CellFactor: Combat Trainingben látható pályaelemek négyszerese kap majd helyet a végleges játékban
  • Új pszichikai képességek (Psi Rift: két kézzel több tárgy lebegtetése, Psi Crunch: a felemelt objektum összeroppantása, Psi Wave: utat vághatsz vele az előtted tornyosuló tárgyak tengerében)
  • Új járművek, például repülésre alkalmas ruha
  • Új fegyverek, például csáklya
  • Új játékmódok: támadás, fizikára épülő sportmódok, öldöklés, "fizikai" zászlórablás

  • [KéPZ] Parabellum - Unreal Engine 3-as multi móka

    Hír | 2006.08.03 16:55

    Megérkeztek az első képek a Parabellum címmel nem túl rég bejelentett Unreal Engine 3-as MMOFPS-ről. A német illetőségű Acony fejlesztőstúdió most először dolgozik ilyen nagyszerű grafikus motorral - ami azért meg is látszik. Az engine ennél jóval többre képes, de bízzunk benne, hogy javítanak még rajta. A megjelenésről annyit tudni, hogy 2007-ben várható.

    Új 45 nanométeres chipek érkeznek

    Hír | 2006.08.03 14:07

    A Matsushita Electric és a Renesas 2008-ra olyan chipek sorozatgyártását tervezi, amelyek legkisebb alkatrészei alig 45 nanométeresek. A méter milliomod részét használó méretezés a chipbe szerelt tranzisztorok és más alkatrészek nagyságát jelzi. A jelenlegi módszerekkel előállított chipek legapróbb elemei 65 nanométeresek, így az új technológia nagy lépést jelentene a fejlettebb gyártási folyamatok irányába. Általánosan igaz, hogy a tranzisztorok száma és egymástól való távolsága nagyban befolyásolja, hogy a chip milyen gyorsan képes a műveletek elvégzésére. Tovább >>

    EA pénzügyi jelentés: felemás eredmények

    Hír | 2006.08.02 10:19

    Az Electronic Arts nyilvánosságra hozta 2007-es üzleti évének első negyedére vonatkozó pénzügyi adatait. A 2006. június 30-án zárult háromhónapos időszak során a nettó eladásból származó bevételek 13%-kal növekedtek az előző év hasonló időszakához képest 413 millió dollárra. A nettó veszteség azonban 58 millió dollárról 81 millióra nőtt. A legnépszerűbb játékok a fenti időszak során a 2006 FIFA World Cup, a Battlefield 2: Modern Combat, a Need for Speed: Most Wanted, a The Sims 2 és a Fight Night Round 3 voltak. A 245 millió dolláros bruttó profit ismét tartani tudta az évről évre történő 14 százalékos növekedését. Legjobban az európai régió eladási nőttek 17%-kal, ezt követte az észak-amerikai régió 14%-kal, ám Ázsiában az eladások 5%-ot csökkentek a múlt évhez képest. Egyébként az Electronic Arts is az elsők között jelentette be, hogy támogatja az E3 játékkiállítás drasztikus átalakítását. Nem is csoda, hiszen többen is úgy gondolják, hogy ez a kiadó volt az, amely korábban is szorgalmazta már a módosításokat, főleg annak fényében, hogy az utóbbi időben nem megfelelő anyagi helyzetben van az óriásvállalat.

    [KéPZ] Command & Conquer 3

    Hír | 2006.08.01 13:55

    Négy új kép érkezett a Command & Conquer 3: Tiberium Wars című stratégiai játékból. 2047-ben járunk, ahol a fő erőforrás a tiberium lett, egy olyan, önmagát gyártani képes anyag, amely megfertőzte a Földet. A pontos megjelenés továbbra sem ismert, a mostani képek viszont már érezhetően a tiberium zöldes árnyalatát vették fel...

    [KéPZ] ET: Quake Wars Duó

    Hír | 2006.08.01 13:29

    Két új kép érkezett az Enemy Territory: Quake Wars-ból, melynek pontos megjelenési időpontja továbbra sem ismert. Sokan istenítik a grafikát, meg az új lehetőségeket. Nos, majd meglátjuk, mire képesek a fejlesztők. Mindenesetre a grafika tényleg cuki.

    Three Warriors - Hárman, más időben

    Hír | 2006.08.01 12:26

    A working-title bejelentette új, készülőben lévő szerepjátékát Three Warriors címmel, mely a NewVen stúdiójában ölt majd formát, s várhatóan 2007. őszén jelenik majd meg PC-re. A címből adódóan három karaktert irányíthatunk majd a játék során, mindegyikük óriási harcos, kiknek feladata megmenteni a világot az apokalipszistől. A csavar az egészben, hogy a három harcos más-más időben él. Egyikük a középkorban, másikuk a jelenban, a harmadik pedig a jövőben harcol ugyanazért. Ráadásul mindegyikük képes belépni a kibertérbe egy rövid időre, hogy megváltoztassa a környezetét. Egyelőre ez egy kicsit így túl bonyolult :)

    Computer Game Show Élménybeszámoló

    Hír | 2006.07.31 22:05

    Múlthét szombaton Dorogon került megrendezésre a Computer Game Show, amelyen mi is részt vettünk. A családias hangulat még jót is tett a partinak. Mindezt a Digital Reality marketingesével, Edvi Timivel készített interjúval hoztuk egy fedél alá, akitől a rendezvényről, és a fejlesztőcsapat jövőben megjelenő játékairól is érdekes információkat tudhattunk meg.

    GS: Úgy tudom, most volt először CGS. Szerinted milyen volt a szervezés? Timi: Igen, most tartották először. Ehhez képest nagyon jól összerakták, a kis terem zsúfolásig megtelt, ott volt az óriási kivetítő, egész komoly hangtechnika, kamera...
    Erre tessék »

    PORTAL INFÓK!

    Hír | 2006.07.31 13:27

    Az IGN lecsapott a Valve által nemrég bejelentett Portal fejlesztőire - mert egy külső céggel csináltatják a játékot, és jól kifaggatták az egyik munkatársat. Az eredmény összefoglalóját alant olvashatjátok. A Portalt készítő csapat egy része korábban a DigiPen Technológiai Intézet hallgatói voltak, akik egy pályázatra készítettek Narbacular Drop névre hallgató játékot, amely megszólalásig hasonlított a Portal játékmenetére. A pályaművel díjat nyertek, fel is figyeltek rájuk a Valve oda látogató alkalmazottai, s megkérték a kis csapatot, hogy az alkotásukat mutassák meg Gabe Newellnek, a Valve vezetőjének. Gabe azonnal fel is vette a fiatalokat, s gyakorlatilag ekkor kezdődött a Portal fejlesztése. Minderről Kim Swift, a Portal csapat egyik tagja nyilatkozott, aki ekkor került a Valve alkalmazásába. Ő árulta el a következő részleteket is:

  • A Portal nagyjából három órányi egyjátékos játékidőt tartalmaz, de a jövőben nem kizárt egy multiplayer mód beépítése. Mindez leginkább a játék fogadtatásán múlik.
  • A történetről egyelőre annyit tudni, amit a videó alapján is kiderítettünk már: az egész játék gyakorlatilag egy teszt, amely az Aperture Science Laboratories által felállított pályákon zajlik. Hősünk egy tesztalany, akinek be kell bizonyítania alkalmasságát a kutatóállomáson való munkalehetőség elvállalásához.
  • A portal device mindenféle sima felületen képes létrehozni portálokat ott, ahol azok elférnek. Emellett a gravity gun teljesítményénel némileg kisebb gravitációs erővel is rendelkezik, amivel képesek leszünk tárgyak felemelésére és a portálba dobására.
  • A Valve korábban a Portalhoz hasonló "kockázatokról" beszélt, amelyek az epizodikus üzleti modellel most már megvalósíthatók. Egy ilyen újszerű projekt csak akkor vállalhatók be, ha nem fektetnek bele akkora energiát és, amekkorát egy teljes értékű játékba kellene. Így akkor sincs gáz, ha a játékostársadalomnak valamiért nem jönne be az újszerű elgondolás.

  • 0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)