Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 2158

Microsoft: A Blu-ray is felesleges kiadás

Hír | 2006.05.31 20:13

Épp tegnap számoltunk be arról, hogy Bill Gates ostobaságnak tartja a mozgásérzékelős konzolos kontrollereket és fel is hozott néhány egyszerűbb példát megvédendő saját nézeteit... Ezúttal másik két Microsoft-vezető véleményezte a Blu-ray technológiát mondván, az is teljesen felesleges egyelőre. A Eurogamer TV exkuzív interjújában Neil Thompson, az angliai Xbox-főnök és Chris Lewis, az európai régió felügyelője egyaránt azt nyilatkozták, hogy szerintük a Sony "kényszeríti" a vásárlókat a Blu-ray adattárolási technológia beszerzésére. Ez annyiból igaz is, hogy a cég következő játékkonzoljában, a PlayStation 3-ban helyet kap egy Blu-ray olvasó. "A Sony rá fogja venni az embereket, hogy feleslegesen dobjanak ki pénzt az ablakon egy Blu-ray olvasóra, pedig egyelőre senki nem tudja, hogy a nagy formátumháborúban melyik fél marad talpon." - mondta Thompson. Tudni kell, hogy jelenleg a HD-DVD és a Blu-ray a két rivális újgenerációs DVD formátum, amely egymással versenyez a fennmaradásért. Előbbi kisebb kapacitással, ám egyszerűbb gyártási technológiával rendelkezik, mellesleg ezt támogatja a Microsoft is, és az Xbox 360 konzolhoz hamarosan ki is adnak egy külső HD-DVD olvasó egységet. A Blu-rayt ellenben a Sony, és még néhány nagyobb vállalat támogatja, jóval bonyolultabb és drágább is, de ennél fogva fejlettebb és nagyobb kapacitású. "A Sony volt, aki annak idején piacra dobta a Betamaxot. Ekkor szenvedtek óriási veszteséget a konkurens VHS kazettákkal szemben. Ki tudja, mi lesz ebből a mostani harcból." - fűzte tovább Thompson. A Microsoft szerint a PS3-ba implementált Blu-ray olvasó az ő malmukra hajthatja majd a vizet, pontosan az opcionálisan megvásárolható külső HD-DVD olvasó miatt, ami az Xbox 360-hoz szerezhető majd be: a kulcsszó itt az opcionalitás - szerintük. "Ha a játékosaink úgy döntenek, szeretnének egy HD-DVD lejátszót, mi megadjuk rá a lehetőséget, de nem kényszerítünk arra senkit, hogy megvegye. A Sony igen érdekes üzleti modellt alkalmaz, amivel véleményem szerint a későbbiekben még meggyűlhet a bajuk." Thompson véleményét osztotta Chris Lewis is: A PS3 ára egy furcsa határon lebeg, amit az új, és kiforratlan technológiára való kényszerítés nem a jó oldalra billent. Hozzátette, hogy a PS3 magas induló ára már nem is teszi szükségessé, hogy a konzol megjelenésekor csökkentsék az Xbox 360 árát, ami egyébként természetesen negatívan hatna a Microsoft pénzügyi helyzetére. Tudni kell, hogy a konzolokat mindig veszteségesen árusítják, a megtérülést az azokra elérhető játékokból várják a gyártók. A PlayStation 3 induló 500 dolláros áráért egy közel kétezer dollárt érő modern berendezést vihetnek majd haza a vásárlók. Ebből a szemszögből nézve annyira talán nem is gond, hogy van benne Blu-ray olvasó, de az tény, hogy az érdeklődők nagy hányada addig nem kíván beruházni újgenerációs DVD olvasóra, amíg nem dől el, hogy melyik formátum marad fenn, vagy melyik kerül előnybe.

[MOZi] Tippencs TOPpancs - első az X-Men-folytatás!

Hír | 2006.05.30 18:32

A legutóbbi hétvége jegyeladásait alapul véve megérkezett az aktuális mozis toplista, amelyet vezet az X-Men legújabb része. Stabilon második A Da Vinci-kód, a harmadik helyre pedig szőrös barátaink csusszantak be. 1. X-Men: The Last Stand $120.1/$120.1 2. The Da Vinci Code $43.0/$145.4 3. Over the Hedge $35.3/$84.3 4. Mission: Impossible III $8.5/$115.8 5. Poseidon $7.0/$46.6 6. RV $5.3/$57.1 7. See No Evil $3.2/$9.1 8. Just My Luck $2.3/$13.9 9. United 93 $1.0/$29.8 10. An American Haunting $937k/$14.9 11. Ice Age: The Meltdown $885k/$190.5 12. Akeelah and the Bee $830k/$17.0

[KéPZ] Frissítés!!

Hír | 2006.05.29 17:03

Szemezgessen mindenki kedvére az alant felsoroltak közül. Érdemes néhány pillantást vetni a nemrég bejelentett Atlantis V-re, a BF új címére, a BiA legújabb részére, vagy éppen a Dark Messiah of Might & Magicre is, de a lista igen terjedelmes.

  • Airline Tycoon 2 (8)
  • Alliance: The Silent War (29)
  • Alpha Prime (16)
  • ANNO 1701 (12)
  • Armed Assault (9)
  • Atlantis V (17)
  • Bad Day: L.A. (20)
  • Battlefield 2: Armored Fury (4)
  • Belief and Betrayal (3)
  • Bet on Soldier: Blood on Sahara (7)
  • Bioshock (5)
  • Black Buccaneer (6)
  • Brothers in Arms: Hell's Highway (1)
  • Burn (4)
  • Caesar IV (4)
  • Chromehounds (19)
  • Company of Heroes (11)
  • Dark Messiah of Might and Magic (21)
  • Darkstar One (7)
  • Drakensang: The Dark Eye (7)
  • El Matador (5)
  • Faces of War (7)
  • Frontlines: Fuel of War (3)
  • Glory of The Roman Empire (18)
  • Haze (5)
  • Heavy Duty (1)
  • Hero Journey (15)
  • Huxley (11)
  • Inhabited Island (4)
  • Island of Living Dead (10)
  • Jagged Farm: Birth of a Hero (8)
  • Just Cause (10)
  • LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (8)
  • LMA Manager 2007 (15)
  • Maelstrom (6)
  • Medal of Honor: Airborne (1)
  • Moscow to Berlin (6)
  • No Brakes: X Racing (3)
  • Numen (5)
  • Overclocked (4)
  • Pacific Storm (6)
  • Power Of Destruction (6)
  • Precursors (12)
  • Pro Cycling Manager 2006 (6)
  • Pro Evolution Soccer 2007 (8)
  • PT Boats: Knights of the Sea (5)
  • Rome: Total War - Alexander (8)
  • Runaway 2 (5)
  • Sabotage 1943 (19)
  • Sacred 2 (14)
  • Settlers II: The Next Generation (7)
  • Sherlock Holmes: The Awaken (6)
  • Ship Simulator 2006 (5)
  • Showdown: Scorpion (4)
  • Silverfall (8)
  • The Stalin Subway - Red Veil (7)
  • Star Trek: Legacy (5)
  • Star Trek Online (6)
  • SunAge (8)
  • Super-Bikes Riding Challenge (5)
  • Swashbucklers Blue & Grey (8)
  • Test Drive Unlimited (12)
  • The Da Vinci Code (6)
  • The Guild 2 (7)
  • The Shadow of Aten (9)
  • Theatre of War (5)
  • Tony Tough 2 (8)
  • White Gold: War in Paradise (8)
  • Wings over Europe (5)
  • World of Warcraft: The Burning Crusade (11)
  • XIII Century Sword and Honor (7)

  • [MOZi] Késik a Halo-film

    Hír | 2006.05.29 12:09

    Újabb információk láttak napvilágot a Halo-filmről, amely a hasonló című Bungie féle videojáték alapján készül. Arra már fény derült, hogy Peter Jackson és felesége producerként vesznek részt a projektben. Ekkor még úgy volt, hogy a film valamikor jövőre készülhet el. Az IMDb szerint azonban a premier 2008-ra tolódott. Egyelőre csak az előkészületi fázis zajlik. Sokak szerint a késés a Halo 3 megjelenési dátumával hozható összefüggésbe, bár a Bungie mindig is hangsúlyozta, hogy a kettőnek semmi köze nem lesz egymáshoz.

    [MOVIE] NFL Head Coach

    Hír | 2006.05.25 18:39

    Az EA Tiburon dolgos kezei közt készülő 3D-s fociszimulátorból, az NFL Head Coachból, melyben mindenki felállíthatja saját csapatát, egy újabb videó látott napvilágot. Az EA Tiburon adminisztratív rendezője, Dale Jackson elmondta, hogy az NFL Head Coach lesz az NFL portfólió harmadik tagja, mely minden őrült focirajongónak remek csemegét nyújthat. A játék egy olyan különleges élményt biztosít majd, melyet mindenki élvezhet, hisz a játékot egyszerű kezelhetőségének köszönhetően bárki könnyedén tolhatja. Emellett a 3D-s motornak köszönhetően minden egyes cselekedetünket akár "a valóságban" is megcsodálhatjuk, minden teljesen térben elevenedik meg. Az érdeklődők innen tölthetik a videót, valamint itt megtekinthető néhány új kép is.

    LEGO Star Wars II fejlesztői napló #3 - Íme a negyedik epizód

    Hír | 2006.05.25 18:01

    Gőzerővel dolgoznak mind a LucasArts, mind pedig a Traveller's Tales emberei a LEGO Star Wars II: The Original Trilogy elkészítésén, és most eddigi munkájukról beszéltek, egészen pontosan megkezdték a helyszínek bemutatását, köztük is természetesen a negyedik epizóddal, melynek megalkotása már a végéhez közeleg. "Imádom nézni a Mos Eisley bárában fellelhető karaktereket, ahogy most LEGO alakban kelnek életre," kezdte mondókáját Jonathan Smith, a TT Games igazgatója. "A karaktermodellezőnk lenyűgöző munkát végzett az arcok megalkotásán, garantáltan mindenki arcára mosolyt csalnak majd a karakterek, mind a Star Wars, mind pedig a LEGO kedvelőinek is. A Bith banda karakterei nagy kedvencek, melyek arcai akár a karakterépítgetős részben is a kezünkbe kerülnek." "Az X-Wingek pilótafülkéjébe ülni, TIE harcosok ellen csatázni, na és persze a Halálcsillag megsemmisítése rendkívüli élményt biztosítanak majd a rajongók számára, valamint a Halálcsillag pályájára való átvezető valami fantasztikus!" - tette hozzá David Perkinson a LucasArts rendezője. Úgy tűnik a fiúk ismét kitesznek magukért, ám ez még mindig nem minden, ugyanis akik szeretnének mindent megtudni, amit ezek az úriember elárultak, azok itt megtalálhatják a teljes naplót. Gyere Han, vegyél fel!!! :-D Hamarosan jön az ötödik epizód leírása. ;-)

    Rome: Total War - Alexander megjelenési dátum

    Hír | 2006.05.25 17:04

    A SEGA elárulta a Rome: Total War Alexander című stratégiai játék kiegészítő végleges árát és pontos megjelenési időpontját. A csomag június 1-jén válik elérhetővé 15 dollárért.

    [PATCH] Ghost Recon: Advanced Warfighter v1.10

    Hír | 2006.05.24 18:06

    Befutott a nemrég beígért Ghost Recon: Advanced Warfighter patch. Az 1.10-es tapasz 25 megabájtot nyom, és annyi mindent javít, hogy több kilométert kell scrolloznunk a changelogban, ha a végére akarunk jutni. Aki ezt megtenné, vagy megkaparintaná a csomagot, az erre kattanjon.

    Ghost Recon 3: új javítás közeleg

    Hír | 2006.05.23 12:17

    A GRIN elárulta, hogy már gőzerővel dolgoznak a Ghost Recon: Advanced Warfighter című háborús akció-FPS következő javítócsomagján, sőt már a tesztfázisban vannak, s a héten ki is adhatják.

  • A billentyűzetkiosztás sajnos újraíródik, úgyhogy ha valamit átállítottál az alapértelmezettről, most újra be kell álíltanod.
  • Stabilabbá tették a multiplayert.
  • Kiküszöbölték a "ghost" lét anomáliáját multiban.
  • Nem kell többé entert nyomni multiplayernél az elfogadáshoz.

  • LMA Manager 2007 - taktikázzunk!

    Hír | 2006.05.18 16:37

    A Codemasters bemutatta egyik nagy sorozatának következő tagját, az LMA Manager 2007-et. Természetesen a stratégiázás kerül ismét előtérbe, lévén menedzselős játékról van szó. Az új rész több mint 50 ország bajnokságát hozza el a képernyőkre. Az első képek és részletes infó a tartalomról ezen az oldalon.

    Letölthető az 1848 - éljen a haza!

    Hír | 2006.05.16 11:00

    Bár itthon már egy ideje ingyen letölthető az 1848 című magyar fejlesztésű és hazai eseményeket feldolgozó körökre osztott stratégiai játék, a fejlesztők most úgy gondolták, hogy ismét felhívja a tisztelt publikum figyelmét erre a szabadságharc eseményeiről szóló alkotásra, mely egy hatalmas pályán játszódik. Hamarosan érkezik a fejlesztők új játéka For Liberty! címmel, ami a Rákóczi féle szabadságc eseményeiről szól majd, de addig is, az érdeklődők ide kattintsanak.

    Olvasói Cikkek #25

    Hír | 2006.05.15 23:05

    Íme egy újabb pakk, hogy legyen mit olvasgatni!!! Hamarosan újra megnyílik mindenki előtt a cikkírás lehetősége!!! Addig nyomás olvasni! Ezúttal nektek köszönjük a műveket:

    Bence, csernusdoktor, Csizmadia Gyula, Darth Péter,
    Deltaleader, DESTINY, fojesz, Kápi, Korr Bremen,
    Ktv01, mafia, Nagy Marcell, Necros,
    Oli, TyphoonTEAM

    Broken Sword 4 - a sorozat megállíthatatlan

    Hír | 2006.05.14 16:42

    Másfél nappal az E3 után érkezett meg a Broken Sword sorozat negyedik részét reklámozó rövidke videó. Jogosan kérdezhetnénk, hogy mi fér bele cirka 10 megába... háááát, valóban nm sok. Az viszont kiválóanlátszik, hogy unatkozni nem fogunk: a grafika egész szépen fejlődött, bár a textúákra még ráférne egy kis tupírozás - a videó végén még egy megjelenési dátumot is láthatunk, mely szerint idén szeptemberben kerül a boltok polcaira. Amíg nem jön a demója, nézegesd ezt:

    [MOVIE] Metal Combat

    Hír | 2006.05.12 12:24

    Nicsak! Ilyen is van :) Az E3-on kívűlről érkezett most két videó, méghozzá a Metal Combatból. A 3D-s verekedős játék két friss animációja egy-egy küzdőteret mutat be, no és az ott zajló harcot is megnézhetjük. Letöltésükért katt alant:

    [MOVIE] CRYSIS - DZSUNGELHARC!!!!!!!

    Hír | 2006.05.12 01:13

    HMMM, HHMMMMMMMMM, mit fúúút' ide a szél? Hát nem egy szépséges Crysis videót? Hátde hogyne már de!!! A legjobb az egészben, hogy végre láthatjuk a nem éppen szerényer sikerült dzsungelharcokat is normális hosszúsággal - kár, hogy ezt a minőségről már nem mondhatjuk el, dehát aki a kicsit nem becsüli... az nézz a Wolfenstein 3D-t :)

    [KéPZ] Dungeons & Dragons Online

    Hír | 2006.05.11 23:16

    Aztaaaa!!! Újabb képecskék futottak be a Dungeons & Dragons Onlineból és eszméletlenek!!! Tényleg egyre szebb képek futnak be mostanság esküszöm. És nézzétek meg azt a sárkányt, hát nem cuki :-), ZeroCool komát idézve: "qrvajóóóóól néz ki", ebben pedig egyet kell érteni! Na lássatok csodát!

    [MOVIE] Dark Messiah of Might & Magic

    Hír | 2006.05.11 23:11

    A Ubi Soft csapata meglepett minket egy igencsak fincsi, és kifejezetten hosszú animációval, a Dark Messiah of Might & Magic-ből. A játék a Valve által fejlesztett Source engine-t használja, így a grafikára nem lehet igazán panasz. Az Arkane Studios first-person fantasy akciójátéka hamarosan megjelenik, addig azonban be kell érnünk a trailerével. Alant van egy lokális változat, de, ha egy sokkal jobb minőségű változatra vágsz, cibáld le a 3DGamers-ről (az itteni linken van egy 400 megás HD pakk - nem gyönge!!!)

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)