Bár a videojátékok egyre elfogadottabbak, és már sokkal előrébb jár a világ, mint tíz évvel ezelőtt, továbbra is fontos, hogy a szülők is kellően tájékozottak legyenek annak kapcsán, mit érdemes tudniuk és tenniük, illetve mit nem, hogyan alakíthatnak ki egy rendszert, amiben engedélyezett a játszás, de nem megy más tevékenységek rovására. Ugyancsak fontos tájékozottnak lenniük a gyermekek internetes aktivitásával, a közösségi oldalak veszélyeivel kapcsolatban.
És mi van akkor, ha a fiatalok nem csak játszani szeretnének, de közvetíteni is? Mit kell tudni a metaverzumról, illetve arról, hogy a technológia hogyan segítheti az oktatást? Ezekre a témákra is kitér az OncoVR e-szülő podcastsorozata, melynek minden részében egy-egy szakértővel vesézik ki az aktuális témakört.
Az alábbi linkekre kattintva eljuthatsz a felvételekhez:
- Videójátékok a családi életben - e-szülő podcast | Tóth Dániel, pszichológus
- Gyerekek a közösségi médián - e-szülő podcast | Stáhly Kata, Hintalovon Alapítvány
- Technológia az oktatásban - e-szülő podcast | Váczi Dorka, digitális pedagógia szakértő
- Streamer a gyermekem - e-szülő podcast | Zsila Ágnes, pszichológus
- Családok a metaverzumban- e-szülő podcast | Szász Barna, kiterjesztett valóság szakértő
Az OncoVR kórházakba visz virtuális valóság-élményeket, mentális egészséget támogató, szakértőkkel közösen kifejlesztett szoftvereket. Céljuk az egészségmegőrzés támogatása, az egészségtudatosság terjesztése.
Hírek, érdekességek, tippek, ajánlók, unboxing, hardveres videók, minden, ami 1-2 percbe belefér. Kövess minket TikTokon is!