Nagy felháborodást váltott ki a hétvégén, amikor a Halo Studios egy hivatalos tájékoztatóban azt közölte, hogy PlayStation 5-ön még a lokális, osztott képernyős kooperatív módhoz is két aktív PlayStation Plus-előfizetést kér a Halo: Campaign Evoved. A heves kritikák hatására azonban a stúdió gyorsan pontosította az információt, jelezve, hogy a korábbi közlés téves volt. A fejlesztők az X-en közzétett bejegyzésben ismerték el a hibát, hangsúlyozva, hogy a helyi split-screen kooperatív mód használatához ugyan mindkét játékosnak rendelkeznie kell saját PlayStation-fiókkal, de aktív PlayStation Plus-előfizetésre nincs szükség. A szolgáltatás kizárólag az online kooperatív játékmód élvezetének a feltétele.
We incorrectly stated that PlayStation Plus is required for local co-op splitscreen play. Local splitscreen co-op requires a PlayStation account for each player but does not require a PlayStation Plus account. https://t.co/dzemK02U1h
— Halo (@Halo) June 21, 2026
Ennek szellemében a Halo Waypoint hivatalos GYIK-oldalát is frissítették, így most már az szerepel rajta, hogy a franchise rajongói körében népszerű couch co-op ugyanúgy előfizetés nélkül működik majd PlayStation 5-ön is, mint ahogy azt a játékosok elvárnák.
A félreértés azért váltott ki ekkora visszhangot, mert a Halo: Campaign Evolved egyik legismertebb öröksége éppen a lokális kooperatív kampány. Az eredeti, 2001-ben megjelent Halo: Combat Evolved játékosok millióinak tette lehetővé, hogy egyetlen konzolon, egyetlen példánnyal közösen játsszák végig a történetet, mindenféle extra költség nélkül.
A Halo: Campaign Evolved a klasszikus sci-fi lövölde modern újragondolása lesz, amely PC-re, Xbox Series X|S-re és most először PlayStation 5-re is megjelenik július 28-án. A kampányt online akár négyen is nyúzhatják egyszerre, egymást támogatva, a platformok közötti játékhoz és a közös mentések használatához pedig mindenkinek létre kell hoznia egy Microsoft-fiókra és egy Xbox Gamertaget, függetlenül attól, hogy PC-n, Xboxon vagy PlayStationön játszik.