Bár a Cyberpunk 2077 ma már sokkal jobb állapotban van, mint a problémás 2020-as megjelenésekor, a CD Projekt Red vezetése szerint a stúdió még nem nyerte vissza teljesen a játékosok bizalmát.
Michał Nowakowski, a csapat vezérigazgatóje az Edge magazinnak azt mondta, hogy szerinte a stúdió még nem járta végig teljesen a "megváltás útját". Úgy véli, vannak játékosok, akik a mai napig nem bocsátották meg a Cyberpunk 2077 rajtját, és ezt teljesen érthetőnek tartja.
"Nem vagyok száz százalékig meggyőződve arról, hogy teljesen végigmentünk a megváltás folyamatán. Biztos vagyok benne, hogy egyes emberek bizalmát örökre elvesztettük, és ez egy jogos reakció. De remélem, hogy ezt vissza tudjuk szerezni, ha nem a The Witcher 4-gyel, akkor valamelyik későbbi játékunkkal."
Ha emlékeztek, akkor a Cyberpunk 2077 2020 decemberében az év egyik legnagyobb csalódása volt. Bár a történetet, a karaktereket és az alapvető játékmenetet szerettük, a súlyos technikai problémák, a rengeteg bug és a hiányzó funkciók közel élvezhetetlenné tették az élményt.
Azért is volt különösen kellemetlen ez az egész, mert a lengyel stúdió pedigréje az egekbe lőtte az elvárásokat a Cyberpunk 2077-tel kapcsolatban, illetve a CDPR-t mindenki nagyon játékosközeli csapatként ismerte.
A CD Projekt Red ezt követően éveken át dolgozott a játék javításán, sok nagy frissítés érkezett, amelyek nemcsak a hibák jelentős részét javították ki, hanem teljes játékrendszereket is átdolgoztak.
Nowakowski szerint azonban a stúdiónak továbbra is bizonyítania kell. Hosszú távon azt szeretnék, ha több játékot fejleszthetnének párhuzamosan, ugyanakkor nem akarnak évenkénti megjelenéseket sem.
A CD Projekt Red következő nagy megmérettetése várhatóan a The Witcher 4 lesz, ami nagyon jónak ígérkezik, de azért még elég messze vagyunk a megjelenésétől.